TOP

Ona má 4 roky a on 30. A vzali sa so súhlasom okolia

Nie, nepredstavujte si hneď to najhoršie. Za touto, na prvý pohľad poburujúcou informáciou, sa skrýva oveľa viac – príklad skutočného zdravotníka s veľkým srdcom.

To dievčatko z titulku sa volá Abby, pochádza z New Yorku a pod veľkým úsmevom skrýva bolestné tajomstvo. Má akútnu lymfatickú leukémiu, formu tumoru, ktorá, nanešťastie, postihuje najmä deti. V súčasnosti je pacientkou Centra pre detské tumory Melodies, špeciálnej klinky v New Yorku. A hoci toto malé dievčatko bojuje o život,  ostáva optimistom a hrdinkou – hoci zákerná choroba postupuje a ďalej jej ničí zdravie.

 

 

Avšak i v tom všetkom je možné nájsť malý lúč svetla –  Abby sa skamarátila so svojím obľúbeným zdravotným bratom – Mattom Hicklingom. Matt navštevuje Abby každý deň a Abby ho má tak rada, že by si ho raz chcela zobrať za muža.

Jedného dňa hovorila Abby o svojich plánoch so svojou mamou – keď sa najbližšie uvidí s Mattom, chcela by mu dať prsteň. Matt sa dozvedel o týchto “svadobných plánoch” a bol okamžite nadšený, lebo vedel, že by to Abby urobilo veľmi šťastnou. Hneď sa teda pustil do príprav, aby “sobáš” s Abby dopadol čo najlepšie.

S pomocou svojich kolegov pripravil Matt dokonalé prekvapenie. Abby dostala krásne šaty a on na ňu čakal oblečený v tričku podobnom smokingu. Keď Abby vošla do miestnosti, hostia ju zasypali kvetmi a začali spievať. V tento špeciálny deň aspoň nachvíľu zmizla z jej mysle rakovina. ,,Chceš si ma vziať za muža?”, spýtal sa Matt. ,,Áno!”, odpovedala maličká a okamžite objala svojho obľúbeného zdravotníka.

 

 

Dvaja “zaľúbenci” si vymenili prstienky z cukru a ako na pravej svadbe nakŕmili jeden druhého kúskom torty. Matt Hickling napísal o tejto udalosti: ,,Dúfame, že toto bol deň, na ktorý bude Abby i jej rodina ešte dlho spomínať a že im vyčarí úsmev na tvárach, keď budú prežívať ťažké časy! Lebo ja si ten deň takto zapamätám!”

 

 

A tak možno povedať, že tento výnimočný zdravotník spravil naozaj všetko, aby pomohol malej Abby dostať sa znova na nohy. Pretože práve optimizmus je pre týchto malých pacientov tak dôležitý – títo drobci často bojujú nevediac, čo na nich čaká v budúcnosti a radosť im pomáha prekonávať i najťažšie momenty.

Zdroj: perdavvero.com

Autor fotografií: FB Amazingabby

Komentáre