TOP

Opúšťanie Cirkvi pre poklesky jednotlivcov

Nie je to žiadna novinka, ale keď sa v médiách spomenie morálny poklesok cirkevného hodnostára alebo celebritného veriaceho, tak okamžite čítame aj o tom, ako mnohí opúšťajú rady Cirkvi znechutení skazenosťou a hanebnými pomermi.

Viliam Dobiáš (lekár pracujúci v záchrannej službe)

Cirkev je náboženská spoločnosť, spoločenstvo ľudí hlásiacich sa k spoločnému náboženstvu a má usporiadanie nazývané cirkevnou hierarchiou. Združenie občanov v cirkvi je dobrovoľné. Katolícka cirkev má množstvo definícií a charakteristík, je aj matkou veriacich aj Kristovým kráľovstvom. Rozhodné posolstvo nám povedal pri prvej návšteve Svätý Otec: „Základ Cirkvi je na skale! Dôveruj jej!“ (sv. Ján Pavol II. v Bratislave 22. 4. 1990). Základ je pevný, ale aj na dobre postavenom dome sa môže stať, že počas nepohody odpadne strešná škridla alebo kúsok rímsy. Stále to ostáva domom a domovom. Cirkev je moja rodina, komunita vo farnosti, spoločenstvo ľudí blízkych. V každej rodine sa nájdu aj čierne ovce, napriek tomu z rodiny neodíde hlava, ani matka, ani súrodenci čiernej ovečky. V každom pracovnom kolektíve sa na päť poctivých nájde jeden, ktorý nie je prínosom.

Všetky organizácie a inštitúcie

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Vytvoriť účet a objednať predplatnéUž mám účet, prihlásiť

Komentáre