Oslávte Silvestra s TV LUX!

Oslávte Silvestra s TV LUX!
Je množstvo možností, ako môžete stráviť posledný večer roku 2022. My vás pozývame, aby ste si naladili TV LUX na televízore alebo na YouTube kanáli, pretože bohatý silvestrovský program pripravila aj táto katolícka televízia. Určite neobanujete!

Silvester s TV LUX sa začne 31. 12. 2022 o 21.30 vo vysielaní TV LUX alebo na YouTube kanáli televízie. Keďže mnohí do televízie písali, že by chceli viac spoznať kňazov, ktorí sa v TV LUX objavujú, hlavná línia sa bude niesť v predstavení kňazov, ktorých diváci poznajú z obrazoviek – avšak z trochu iného uhla. Televízia chce priblížiť ich život, napríklad ako vyrastali, ako sa stali kňazmi, ako vyzerá ich život v pastorácii a podobne.

 

 

Divákom sa predstaví viacero hostí. Napríklad biskupi Peter Beňo a Cyril Vasiľ, ktorí porozprávajú o tom, ako vyzerá deň biskupa – viete si predstaviť, čo všetko ich v daný deň čaká? Na aké miesta sa radi vracajú? Podelia sa aj o to, akým zimným športom sa venujú, či vedia variť alebo piecť. Chodia aj v civile a spoznávajú ich ľudia? Otec Beňo poznamenáva, že ešte stále si ho mýlia s jeho šéfom – otcom biskupom Judákom. Obaja priniesli so sebou aj svoj vlastný zmysel pre humor, ktorý krásne okorenil daný rozhovor. Keď sa moderátor Pavol Danko pýta, s čím sa taký biskup zobúdza, otec Cyril Vasiš vtipne odpovedá: „Podľa veku.“

 

 

Jožko Luscoň a Jožko Kováčik sa podelia o veľa vtipov z „kostolného a farárskeho“ prostredia, keďže spoločne vydali knižku vtipov. Marián Gavenda porozpráva o tom, ako prežíval sviatky v Ríme či na vojenčine. Brat Silvester Poliak priblíži svätého Silvestra a vďaka nemu sa môžeme naučiť novoročné prianie v posunkovom jazyku. Marián Bér a Andrej Kalamen, ktorí boli spolužiakmi už na strednej škole, si pospomínajú na svoje študentské časy (v Šaštíne aj seminári) či na divadlá, ktoré v seminári hrávali. Televízni kňazi Juraj Drobný, Ondrej Chrvala, Cyril Jančišin zas povedia niečo o tom, ako trávia sviatky.

 

 

Divákov čakajú aj vtipy a zábavné príhody z nakrúcania – všetko v priateľskej, rodinnej a ligotavej atmosfére. Nebude to však len o rozprávaní, divákov čaká viacero hudobných hostí – kapela Kapucíni, Monika Kandráčová, Vlasta Mudráková, acapella For you.

Tak čo, dáte šancu silvestrovskému programu TV LUX? Určite vás čaká veľa nových poznatkov, smiechu i rodinnej pohody!

 

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00