Pamätáte, kedy to začalo? My áno!

Pamätáte, kedy to začalo? My áno!
Nedávno sme slávili udalosti, ktoré nám vydobyli slobodu. Pripomenuli sme si prelomové skutky, ktoré zmenili fungovanie a smerovanie našej krajiny. Spomenuli sme si aj na hrdinov, ktorí bojovali za svoju vieru a preto boli často väznení a utláčaní.

Autorka: Monika Bendíková

Vďaka tým, ktorí to napriek nepriazni osudu s vierou nevzdali, ale práve naopak, v podzemnej cirkvi budovali a rozvíjali spoločenstvá mladých, môžeme dnes oslavovať 30. výročie. Áno, Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže oslavuje 30. výročie od svojho oficiálneho založenia, aj keď spoločenstvá mladých tajne fungovali na Slovensku už roky predtým.

 

Formujeme osobnosti

K prvým aktivitám ZKSM patrí pešia púť Muráň-Levoča. Tento projekt stojí za rastom a rozvojom známych aj skrytých osobností dnešných dní. Mnohí z účastníkov prvých ročníkov sú dnes lídrami projektov, oblastných centier, spoločenstiev či svojich rodín, ktoré sú pevne zakorenené v Kristovi. „Práve púť Muráň – Levoča bola chvíľou, kedy som sa učil hrať na gitare a tým, že sme týždeň stále putovali a mali na sebe gitary, tak to bola celkom dobrá škola,“ spomína na svoje začiatky Július Slovák, líder projektu Godzone.

 

Pamätáte, kedy to začalo? My áno!
Mladý nádejný gitarista na púti Muráň – Levoča.

 

Podporujeme dobrovoľníctvo

Medzi ďalšie projekty patrí rekonštrukcia zrúcaniny na Katarínke. Veríme, že hlboké kresťanstvo sa pretavuje najmä do praktických skutkov. V hesle „Ora et labora“ už 26 rokov mladí zo ZKSM zachraňujú ruiny kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej neďaleko Trnavy. „Cieľom celého projektu nie je len obnova historickej pamiatky, ale zároveň aj formovanie mladých ľudí a možnosť priniesť im počas leta zmysluplne strávený čas,“ približujú projekt „katarínkáči“.

 

Pamätáte, kedy to začalo? My áno!
Porovnanie pred a po rekonštrukcii. Foto: katarinka.sk

 

Dlhoročné fungovanie a miesto Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže v šírení Božieho kráľovstva na Slovensku je zhrnuté v krátkom dokumente o histórií, hodnotách a vízii organizácie.

 

 

#nehanbimsazavieru

Na formovaní osobností a angažovanosti záleží Združeniu kresťanských spoločenstiev mládeže viac, ako kedykoľvek predtým. O tom svedčia rôzne projekty a kampane, ktoré sú aktuálne aj dnes.

Najnovšou kampaňou je výzva #nehanbimsazavieru. „Nehanbiť sa za vieru a nebáť sa ohlasovať vieru rôznymi spôsobmi je stále aktuálne a potrebné,“ vysvetľuje hlavné motto kampane Eduard Filo, predseda ZKSM.

 

 

Do kampane sa môžete zapojiť tromi spôsobmi:

  • zdieľaním traileru, kratučkého zostrihu z hlavného videa
  • zdieľaním fotky z čias, kedy sa začala vaša cesta viery
  • zdieľaním vytvorenej grafiky nehanbím sa za vieru, ktorá je dostupná na www.zksm.sk

 

K tomu všetkému Vás pozývame pripojiť hashtag #nehanbimsazavieru a nastaviť facebookový rámček s touto tematikou. Všetky bližšie info nájdete na našich sociálnych sieťach a www.zksm.sk

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00