Panamské zážitky redaktora Juraja alebo „Jorge” v Paname (1)

Panamské zážitky redaktora Juraja alebo „Jorge” v Paname (1)
Náš redaktor Juraj Švec (23) je v týchto dňoch v ďalekej Paname na Svetových dňoch mládeže 2019. O svoje dojmy a zážitky sa bude deliť aj písomne cez náš web. Zatiaľ prinášame jeho prvú správu. Ostatné budú prichádzať priebežne podľa jeho možností či stupňa únavy.

Pozdravujem srdečne všetkých čitateľov Slova+!
Vďaka Božej prozreteľnosti a skrze jeho nekonečnú milosť sa môžem zúčastniť na púti so slovenskou skupinou Svetových dní mládeže 2019 v Paname. Ak sa dostanem k internetu, budem sa vám snažiť posielať informácie a fotky z jednotlivých dní, aby ste aj vy mohli trochu načerpať z atmosféry a Božích milostí, ktoré sa určite budú rozlievať v prúdoch.

 

Panamské zážitky redaktora Juraja alebo „Jorge” v Paname (1)

 

Naša skupina má dohromady dvadsať členov, ale týmto konkrétnym letom ideme spolu jedenásti. Nakoľko všetci nejakým spôsobom patríme do takzvanej vincentskej rodiny, pred SDM sa zúčastníme aj vincentských dní mládeže, ktoré sa vždy konajú pred svetovými v tej istej krajine.
Vyrazili sme 16.1. z viedenského letiska o 10:30 a po desať hodinovom lete sme pristáli v Toronte, kde sme na prestup museli čakať necelých osemnásť hodín. Nebolo to však vôbec nepríjemné, nakoľko sme sa skontaktovali s pátrom vincentínom, ktorý tu pôsobí v slovinskej farnosti. Hneď po príchode nám prejavili nesmiernu srdečnosť, ponúkli nám večeru v podobe typického gulášu a ukázali nám zaujímavosti mesta Toronto. Cítili sme sa ako vo vlastnej rodine, bolo o nás výborne postarané.

Panamské zážitky redaktora Juraja alebo „Jorge” v Paname (1)Šesťhodinový časový posun bol trochu namáhavý, ale zvládli sme to celkom v pohode. Náročnejšie pre nás bolo znášať kanadskú zimu, ktorá síce na teplomeroch ukazovala -9°C, ale pocitová bola asi -20°C. Tak sme trochu vymrzli a pozreli si niektoré veci v meste, pričom sme sa dozvedeli, že v Toronte najviac žijú hokejom, baseballom a basketbalom. Mesto nemá bohatú históriu, ale jeho zaujímavosťou je, že tu začína najdlhšia ulica na svete, ktorá meria neuveriteľných 1800 km.
Omšu sme slávili večer približne o 22:00, čo sú u nás štyri hodiny ráno. Vyspali sme sa asi štyri a pol hodiny, naraňajkovali sa a vyrazili na letisko, kde teraz čakáme na odlet do Panamy. Bude to trvať už len 5 hodín.
Ak tam bude internet, pokúsim sa ozvať aj odtiaľ.
Prosíme o modlitby, vás odovzdávame v tých svojich.

Juraj Švec

Panamské zážitky redaktora Juraja alebo „Jorge” v Paname (1)

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00