Panamské zážitky redaktora Juraja alebo „Jorge” v Paname (5)

Panamské zážitky redaktora Juraja alebo „Jorge” v Paname (5)
Dnešný stručnejší príspevok je Jurajovou bodkou za vincentskými dňami. Jeho seriál však ešte nekončí a Juraj stále neúnavne píše každý deň, čo ho v Paname teší a napĺňa. Zatiaľ aspoň nakuknime do atmosféry slovenského programu.

Včera sme zakončili vincentské dni predstavovaním ďalších kultúr. Ako prví sme vystúpili my, Slováci. Tancovali sme karičku, spievali ľudové piesne. Náš program sa im veľmi páčil, rovnako ako naša kultúra a zvyky. Ostatné kultúry boli tiež veľmi zaujímavé.

 

Panamské zážitky redaktora Juraja alebo „Jorge” v Paname (5)

 

 

Keď sa skončil kultúrny program, mali sme my, Slováci, na starosti adoráciu. Uvažovali sme už na Slovensku, ako upokojiť Američanov po šialenstve, tancovaní a zábave. Prišli sme na myšlienku vytvoriť posvätné miesto. Priniesli sme ponad ľudí veľkú bielu plachtu, prekryli sme pódium a skrze symboly znázornili zvestovanie Panne Márii, zjavenie Kataríne Labouré, pri ktorom Mária ukázala na Krista, ktorý pod spôsobom chleba čakal v rukách kňaza na opačnej strane miestnosti. Všetko to bolo veľmi pekne nasvietené.

Bol to požehnaný čas adorácie v tichu s Pánom s niekoľkými zamysleniami. Všetci nám ďakovali za nádherný dotyk Boha, ktorý sme im takto sprostredkovali.

 

Škoda že vincentské dni končia, vytvorili sme mnoho nádherných vzťahov, ale tešíme sa na ďalšie zážitky na SDM.

 

https://www.slovoplus.sk/panamske-zazitky-redaktora-juraja-alebo-jorge-v-paname-4/

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00