TOP

Päť zvykov ľudí s dobrým modlitbovým životom

Mnohí ľudia si kladú otázky o modlitbe. Ako sa modliť? Kedy si nájsť čas na modlitbu? Čo robiť, aby sme zvýšili kvalitu nášho modlitbového života?

Autor: Becky Roach

Položili sme tieto otázky ľuďom, ktorých považujeme za ľudí modlitby. Našli sme v ich odpovediach päť spoločných znakov.

 

  1. Modlitba je pre nich dennou prioritou

Kvalitný modlitbový život si určite vyžaduje konzistenciu. Ľudia modlitby sa zvyčajne modlia vždy v rovnakom čase každý deň – a tento čas dodržiavajú s rovnakou vážnosťou ako akékoľvek iné dôležité stretnutie. Nastavte si na mobilnom telefóne signál, ktorý vám pripomenie čas na modlitbu.

 

  1. Prijímajú pomoc, podporu a radu

Nie sú v tom sami. Majú priateľov či duchovné vedenie, ktoré im pomáha pokračovať. Využívajú tiež knihy, aplikácie a iné zdroje, prostredníctvom ktorých sa učia a rastú.

 

  1. Čítajú Písmo

Čítanie Božieho slova je dôležitým aspektom dennej modlitby. Keď pravidelne čítame Písmo, zlepšujeme sa v načúvaní Božiemu hlasu.

 

  1. Neprestávajú sa modliť ani v náročnom období

Nikto z ľudí, ktorých sme sa pýtali, sa nepopísal ako „dobrý v modlitbe“. Ich spoločnou charakteristikou je, že všetci vnímajú potrebu v modlitbe ďalej rásť. Mnohí spomenuli obdobia duchovnej suchoty alebo neschopnosti počuť Boha. Nikdy však neprestali kráčať smerom k nemu. Modlili sa i v náročných obdobiach, keď bol život rušný, i vtedy, keď sa na to necítili. Ľudia modlitby majú vieru a dôveru, že i vo chvíľach, keď Boha nedokážu počuť, on ich počuje.

 

  1. Trénujú vďačnosť

Veľkú časť svojej modlitby venujú chváleniu a ďakovaniu Bohu za všetko, čo urobil v ich životoch.

 

Ktorá z rád vás v tejto chvíli najviac oslovila? Podeľte sa s nami v komentároch pod článkom. Máte i iné tipy, ako zlepšiť svoj život modlitby?

zdrojKomentáre