Podujatia Deň rodiny 2021 už aj v reálnom prostredí, v umeleckej súťaži vyhodnotili takmer 900 prác

Podujatia Deň rodiny 2021 už aj v reálnom prostredí, v umeleckej súťaži vyhodnotili takmer 900 prác
Spoločnosť a rodiny na celom svete slávili 15.05. Medzinárodný deň rodiny. Oslavy na Slovensku začali v online priestore. Organizátori v regiónoch podujatia postupne presúvajú podľa epidemickej situácie “offline” a prirodzene tak prepájajú sviatky matiek, rodiny, otcov i starých rodičov.

13. júna sa konali Dni rodiny v Hruštíne Deň rodiny 2021 Hruštín album a  Babíne.

20. júna, na sviatok všetkých otcov, usporiadali Deň rodiny v krajskom meste Nitra. Farár najväčšej nitrianskej farnosti Klokočina Jozef Tomica v homílii na svätej omši zdôraznil, že Deň rodiny neorganizujeme preto, aby sme zachraňovali akýsi ohrozený druh, ale aby sme pripomenuli, že otec a mama sú nablízku – sú lanom, ktorým sa môžeme istiť, o ktoré sa môžeme v živote oprieť, za ktoré sa môžeme chytiť. Na príklade filmu “Neobyčajný chlapec” poukázal na silu rodiny, aj keď jej členovia môžu mať rôzne, nie príliš príjemné  tváre. Sú však Božím obrazom a uprostred nich žije Boh. Vyslovil želanie, aby oslava Dňa rodiny bola oslavou Božieho plánu pre rodinu. Bohu na rodinách vždy záleží, aj keď ich tváre sú často zvráskavené a škaredé.

Popoludňajší program patril rôznym zábavným i poučným stanovištiam pre celú rodinu ako aj  programu na amfiteátri. Na podujatí bola taktiež vyhodnotená veľká rodinná hra, do ktorej sa zapojilo 14 organizácií pôsobiacich v meste Nitra. Prítomných pozdravil aj primátor mesta Nitra Marek Hattas. Link na fotoalbum:

Deň rodiny 2021 Nitra album

Taktiež v nedeľu 20. júna boli v živom vysielaní televízie Logos / tv Zemplín vyhlásené výsledky umeleckej súťaže počas podujatia Dňa rodiny a Dňa otcov v gréckokatolíckej rómskej misii v Soli. Cieľom súťaže bolo poskytnúť priestor deťom, mladým i dospelým na zamyslenie sa nad dôležitosťou otca v našich životoch. Do súťaže prišlo  876 prác z celého Slovenska. Súťažiaci boli vo veku od 5 až do 80 rokov, viac ako tretina  vo vekovej kategórii do 9 rokov. Najpočetnejšou kategóriou bola výtvarná, s vyše 600 prácami.

Life Tv pripravila rozhovor s otcom i lídrom kapely –  TV relácia DNES s Jánom Karkoszkom.

Kampaň Deň rodiny 2021 so sloganom „Otec nablízku“ pokračuje:  rodiny sú 27.6. pozvané na podujatia do Trnavy, Holíča, Kremnice, Ružomberka, neskôr v júli a auguste napríklad do Považskej Bystrice, Piešťan, Trenčína.

Viac na:  https://denrodiny.sk/podujatia/, Facebook Deň rodiny

Informovala: Dobroslava Baranová

 

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00