Prečo nehľadať vo vzťahu a pri výbere partnera dokonalosť a čo si radšej všímať?

Prečo nehľadať vo vzťahu a pri výbere partnera dokonalosť a čo si radšej všímať?
Mnoho ľudí má o vzťahoch pomýlené predstavy, v ktorých svojho partnera vidia priam rozprávkovo. Čo je však vo vzťahu a pri výbere partnera skutočne dôležité? Ako sa treba o vzťah starať? Na tieto aj iné otázky nájdete odpoveď v článku od Martiny Chvojkovej, vzťahovej koučky a mentorky.

Stretávam sa s mladým mužom na vzťahový koučing. Má veľmi jasnú predstavu o tom, ako by jeho adeptka na manželstvo mala vyzerať. Potom príde otázka: Aké chyby by si dokázal na svojej budúcej manželke tolerovať? Chvíľka prekvapenia, premýšľanie, ale postupne to ide. A keď náhodou nie, pýtam sa, aké chyby toleruje na svojej mame, čoho si často nie je vedomý, keďže si už za tie roky zvykol. Sú, žiaľ, aj prípady, keď človek nie je pripravený tolerovať chyby, lebo hľadá dokonalú/dokonalého.

Pre týchto ľudí mám smutnú správu – taký/taká neexistuje, aj keby nám romantické filmy chceli podsunúť niečo iné. Všetci sme ľudia so slabými a silnými stránkami a aj náš partner bude musieť žiť s našimi chybami.

A čo sa dá robiť s prehnanými očakávaniami voči sebe a iným, je to vôbec problém? Silné perfekcionistické črty bránia vzniku zdravého vzťahu.

// Čítajte celý text //

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00