TOP

Predseda KDH Majerský sa listom zastal fínskej kresťanskej političky, ktorú obžalovali pre svoje presvedčenie

Bratislava, 4. mája 2021 – Predseda KDH Milan Majerský podporil listom poslankyňu fínskych kresťanských demokratov, ktorá je obžalovaná v otázke obhajoby prirodzenej rodiny a manželstva.

V uplynulých dňoch v médiách zarezonoval prípad fínskej političky Päivi Räsänenovej, na ktorú tamojšia generálna prokurátorka podala obžalobu pre údajné podnecovanie nenávisti voči homosexuálom. Jej stíhanie sa začalo kvôli kritike oficiálnej podpory dúhového pochodu zo strany niektorých lídrov Fínskej evanjelickej cirkvi, ktorej je členkou. Räsänenová použila citáty z biblického novozákonného textu z Listu Rimanom 1:24-27. Polícia ju pôvodne nechcela stíhať, až kým sa do prípadu osobne nevložila generálna prokurátorka.

,,Kresťanskodemokratické hnutie sa od svojho vzniku zasadzuje za ochranu prirodzeného chápania manželstva, náboženskej slobody a slobody slova. Verím, že kresťanskí demokrati by mali držať spolu. Chcem Vám preto vyjadriť podporu v týchto neľahkých časoch,“ napísal Majerský v liste poslankyni fínskej strany KD, ktorá je partnerskou stranou KDH v Európskej ľudovej strane. Na Slovensku vyšla aj jej séria kníh o manželstve a ochrane života.

Podľa Majerského ide o nový druh prenasledovania, ktorý sa označuje ako tzv. ,,zdvorilé prenasledovanie kresťanov“. Na jeho výskyt v západných demokraciách upozornila vo svojej najnovšej správe o stave náboženskej slobody Pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi.

Informovala: Lenka Halamová

Foto: Archív Milana Majerského

 

Komentáre