Prihlásili ste sa k svojej viere?

Prihlásili ste sa k svojej viere?
Všimli ste si našu kampaň #ksvojejvieresaprihlasim? Pozývame ňou prihlásiť sa k svojej viere, vydať svedectvo a pripomenúť si, prečo to vlastne robíme.

„Súbežne s prebiehajúcim sčítaním obyvateľstva sme sa rozhodli osloviť známych ľudí z rôznych oblastí, aby verejne vyznali, prečo sa rozhodli k svojej viere prihlásiť,“ vysvetľujú organizátori. Cieľom kampane je, aby sme sa vzájomne povzbudili, no tiež vydali svedectvo, že za svoje vierovyznanie nie je potrebné sa hanbiť a práve naopak, je dôležité ho vyznať a prihlásiť sa k nemu.

Slovo+ chce takto podporiť Katolícku cirkev, pretože sa voči nej začali v súvislosti so sčítaním obyvateľstva ozývať útočné kampane, ktoré zneužívajú sčítanie na šírenie svojich nenávistných myšlienok. Hovorca KBS Martin Kramara sa k tomu vyjadril: „Netreba sa nechať pomýliť, ani zastrašiť: azda práve teraz, keď takéto veci vidíme, treba pouvažovať, prečo sa s odvahou ku kresťanskej viere prihlásiť – a pozvať k tomu aj ľudí zo svojho okolia.“

Rovnakú otázku – Prečo sa prihlásite k svojej viere? – kladie Slovo+ aj svojim respondentom. Odpovedali na ňu biskup Dávid Tencer, moderátor a režisér Pavol Danko, lekár a záchranár Viliam Dobiáš, speváčka Mária Podhradská, lekárka a psychiatrička Bohdana Bírešová a ďalší.

Kampaň bude prebiehať do konca marca. Pozývame vás, aby ste sa nechali povzbudiť svedectvami a aj vy si v sebe zodpovedali otázku: Prečo sa hlásim k svojej viere? Veríme, že na ňu nájdete presvedčivé argumenty svojej živej viery.

 

Viera+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00