TOP

Príprava na návštevu pápeža: My dospelí vnímame pápeža, ale poznajú ho aj naše deti?

O pár dní Slovensko privíta vzácnu návštevu. Nie je nič nezvyčajné, že na návštevu sa zvykneme nachystať – upraceme svoje príbytky, prichystáme pohostenie… Ako sa môžeme prichystať na návštevu pápeža Františka? Čo urobiť, aby sme sa s ním stretli pripravení?

Návšteva Svätého Otca je veľmi vzácna udalosť pre nás kresťanov. Pápež František je špecifický a prináša nové pohľady a názory. Je však dôležité čítať ich v kontexte, nie ako si ich rôzni ľudia povytrhávajú. A tak sa ako doma na návštevu tešíme a pripravujeme, mali by sme pripraviť aj duchovne na príchod pápeža.

Je veľmi veľa platforiem, ktoré majú svoje iniciatívy, takže ak hľadáte inšpiráciu, nie je o ňu núdza. Alebo sa môžete pripraviť spoločne ako rodina tak, ako to bude vám blízke. My dospelí vnímame pápeža, ale poznajú ho aj naše deti? Skúsme sa spolu ako rodina pripraviť na túto vzácnu návštevu. Rozprávajme sa o ňom s deťmi. Pozrime si niečo o ňom. Možností je veľmi veľa. Viem, že každá rodina si musí sama zvážiť, či zvládne ísť na osobné stretnutie s ním. Inak si to vyhodnotí rodina s dvomi staršími deťmi a inak rodina so štyrmi malými deťmi. Každopádne si však nenechajte ukradnúť tento milostivý čas. Ktovie, kedy sa nám opäť naskytne takáto príležitosť.

Blaženka Filová, manželka a mama

 

Komentáre