Príprava na návštevu pápeža: Som naozaj presvedčený, že zo všetkého je najdôležitejšia modlitba

Príprava na návštevu pápeža: Som naozaj presvedčený, že zo všetkého je najdôležitejšia modlitba
O pár dní Slovensko privíta vzácnu návštevu. Nie je nič nezvyčajné, že na návštevu sa zvykneme nachystať – upraceme svoje príbytky, prichystáme pohostenie… Ako sa môžeme prichystať na návštevu pápeža Františka? Čo urobiť, aby sme sa s ním stretli pripravení?

Myslím si, že najlepšie sa pripravíme modlitbou. Na sekretariáte Konferencie biskupov Slovenska už týždne žijeme technickými prípravami. Totiž, samozrejme, treba nachystať program, liturgiu, logistiku, architektúru, pódiá, sektory, bezpečnosť, médiá, zdravotnú starostlivosť, dobrovoľníkov, techniku, registráciu… dalo by sa dlho pokračovať. Stovky ľudí z celého Slovenska celé týždne naplno pracujú, aby bolo všetko pripravené tak, ako treba. Význam to však bude mať len vtedy, ak sa necháme osloviť posolstvom, ktoré nám pápež prinesie. Preto som naozaj presvedčený, že zo všetkého najdôležitejšia je modlitba. Ona nám otvorí srdcia, ona nám pohne mysle. Pripraví nás tak, aby nás skrze pôsobenie Božieho Ducha návšteva Svätého Otca posilnila vo viere a povzbudila v živote podľa evanjelia.

 

Príprava na návštevu pápeža: Som naozaj presvedčený, že zo všetkého je najdôležitejšia modlitba

 

Na stránke navstevapapeza.sk sa ponúka sekcia duchovnej prípravy, ktorá obsahuje modlitby, prosby, zamyslenia, videá so Svätým Otcom, vybrané katechézy… Veľmi prosím všetkých, aby si z toho niečo vybrali. Návšteva pápeža na Slovensku je jedinečná vec. Čosi také sa podarí raz za generáciu. Nenechajme si to utiecť, nenechajme sa v žiadnom prípade znechutiť. Poďme tam!

Osemdesiatpäťročný pápež, pôvodom z Argentíny, k nám meria cestu z Ríma. Nieže ostaneme sedieť pri televízore! Poďme ho stretnúť! Táto návšteva je vlastne púť – asi bude namáhavá, bude mať svoje nároky, ale o to skôr treba ísť a zažiť. A modliť sa. Už teraz, aby sme sa pripravili. Aj potom s ním, keď príde medzi nás.

Martin Kramara, hovorca KBS

Viera+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00

Obchod+