Projektová manažérka Dobrej noviny Danica Olexová zahynula pri leteckom nešťastí v Etiópii

Projektová manažérka Dobrej noviny Danica Olexová zahynula pri leteckom nešťastí v Etiópii
V nedeľu (10.3.2019) ráno sme sa dozvedeli o leteckom nešťastí lietadla Boeing 737 spoločnosti Ethiopean Airlines. Poobede nám z Etiópskej ambasády potvrdili, že naša priateľka kolegyňa, tvorkyňa metodických materiálov Dobrej noviny a projektová manažérka kenských projektov DN bola na palube lietadla, ktoré sa krátko po štarte zrútilo. Danica nám bude veľmi chýbať.

V sobotu (9.3.) vyštartovala z Viedne na projektovú cestu. Mala stráviť niekoľko týždňov v Keni, navštevovať projekty a pripravovať filmovanie materiálu pre 25. ročník Dobrej noviny a špeciálny dokumentárny film k výročiu DN. V Addis Abebe mala medzipristátie. Do kenského Nairobi, kde mala jej práca začať, už nedoletela.

Danica mala 42 rokov. Pochádzala z Bratislavy, vyštudovala učiteľstvo. eRko poznala od malička, keďže chodila na detské stretko, tábory a výlety. Neskôr sama pomáhala pri organizovaní eRko aktivít ako dobrovoľníčka. Bola veľmi tvorivá, vedela pekne kresliť a neskôr fotiť. Pomáhala s tvorbou do nášho časopisu Rebrík pre deti. Keď sa Dobrá novina začala rozvíjať, tvorila plagáty Dobrej noviny, stála pri zrode dobrovoľníckeho programu. Zaujímali ju rozvojové témy a mala silný zmysel pre spravodlivosť. Aj preto sa angažovala v Dobrej novine čoraz viac. Pred 10 rokmi sa rozhodla pre prácu priamo v Afrike. Cez organizáciu Horizont 3000 bola zamestnaná päť rokov v Nairobi, kde bolo jej úlohou monitorovať a pomáhať rozvíjať sa projektom podporovaných z rakúskej a slovenskej koledníckej akcie. Pred 5 rokmi sa vrátila na Slovensko a začala pracovať naplno pre eRko. Bola projektovou manažérkou Dobrej noviny, zároveň autorkou metodických materiálov rozvojového vzdelávania a spoluorganizátorkou dobrovoľníckeho programu eRka. Zvlášť v srdci mala projekt misie sv. Jána v Juhoafrickej republike, ktorý niekoľkokrát navštívila.

// Čítajte celý text //

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00