Psychiater Max Kašparů: Ženy, neponižujte mužov! Muži, nepohŕdajte ženami!

Psychiater Max Kašparů: Ženy, neponižujte mužov! Muži, nepohŕdajte ženami!
Je dlhoročným detským psychiatrom a čerstvým gréckokatolíckym kňazom, má svoju rodinu a deti, a teda aj vlastné skúsenosti. V krátkom úryvku z čerstvo vydanej knihy (Záchranné koleso Maxa Kašparů) vám predstavujeme jeho pohľad na výchovu detí a manželský vzťah.
Čo považujete pri výchove za dôležité?

Treba zdôrazniť, že dieťa sa nevychováva „cez ucho“, ale predovšetkým „cez oko“. Čo dieťa počuje pri výchove, to je dobré, ale čo vidí – to sa nedá ničím nahradiť. Zbytočne otec poučuje syna o tom, že nesmie klamať, keď je syn denne svedkom toho, že otec toto prikázanie veselo porušuje. Pravidlo teda znie: Čo dieťa počuje od rodičov, to ho informuje, čo na rodičoch vidí, to ho formuje.

 

Ovplyvňuje nás výchova, ktorú sme dostali doma, keď vychovávame svoje deti?

Výchovný štýl rodičov sa čiastočne dedí. Model výchovy, ktorý som zažil na sebe, prenášam aj do výchovy svojich potomkov. Nemusí to tak byť vždy, ale stáva sa to. Je teda dobré, aby sa obaja rodičia, ktorí na sebe zažili rôzne formujúce modely, dohodli na tom, aké chyby videli a ako sa ich vyvarovať. Táto osobná negatívna skúsenosť na sebe samom môže mať vplyv na pozitívne správanie voči vlastným deťom.

 

Na prednáškach zdôrazňujete, že vo vzťahu vo dvojici je dôležité, aby žena neponižovala muža a muž ženou nepohŕdal. Prečo?

// Čítajte celý text //

 

….

Psychiater Max Kašparů: Ženy, neponižujte mužov! Muži, nepohŕdajte ženami!

 

Rozhovor je úryvok z našej novej knihy Záchranné koleso kňaza a psychiatra Maxa Kašparů.
V knihe nájdete aj ďalšie otázky k výchove detí, manželstvu, kríze mužstva či iným oblastiam života, aby ste sa v dnešnom zložitom svete neutopili. Rady ponúka skúsený psychiater s dlhoročnou praxou.

Objednajte za najvýhodnejšiu cenu u nás.

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00