Psychologička Jiřina Prekopová: Zo žien sú chlapi, otcom chýba autorita, deti sú chúďatká

Psychologička Jiřina Prekopová: Zo žien sú chlapi, otcom chýba autorita, deti sú chúďatká
Presne to si myslí svetovo uznávaná psychologička. Žila v Nemecku, prednášala na rôznych miestach sveta, jej knihy sú bestsellermi. Hoci sa jej blíži deväťdesiatka, neprestáva ju zaujímať, kam sa spoločnosť uberá. A jej názory vás možno pobúria.

 

V poslednej dobe často premýšľam nad tým, čo povedal pápež František. Hovoril o tom, že muž je pevný bod a žena, citujme ho, „žena má tajomnú silu, ktorou muža ovláda“. Veľmi sa mi páči ten jeho výraz tajomná sila. Má totiž absolútnu pravdu. To je tá sila, ktorú používate, keď maminkujete.

 

Vo svojich kurzoch ste spomínala, že my ženy nevieme partnerov „omaminkovávať“. Môžete vysvetliť, čo si pod týmto pozoruhodným výrazom predstaviť?

Tak ja vám to ukážem. Poďte ku mne. Postavte sa tu po mojom boku. Tak, teraz budete robiť chlapa. Ja sa k vám len otočím a takto jemne, láskyplne vás pohladím po tvári. Nič viac, len sa vás ľahko dotknem. Tak som vás práve omaminkovala. Keď muž nechce urobiť to, čo od neho chcete, a je spurný, pohlaďte ho. Uvidíte, čo to s ním urobí.

 

Nepočujete na to od žien námietky typu: Čo sa mu budem podliezať?

Iste, presne to počúvam. Ženy hovoria, že je to podliezavé, potupné.

// Čítajte celý text //

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00