recenzia: Tvorivá Biblia pre deti

recenzia: Tvorivá Biblia pre deti
Mnohokrát sa pýtame, ako môžeme priblížiť deťom Božiu lásku? Ako ich máme privádzať k viere? Ako im vysvetliť Písmo a rozvíjať v ich srdci túžbu po Ježišovi? Odpoveď je jasná: tak, aby nám rozumeli.

Deti sú jednoducho deti. Nájdete ich všade, kde sú farby, úlohy, ale aj písmenká. Láska ku knihám ešte nevymrela, a to najmä vtedy, ak sú napísané pútavo a primerane detskému veku. Jednou z takýchto kníh je aj Tvorivá Biblia pre deti, ktorej úlohou je povzbudiť mladého čitateľa k učeniu, tvorivosti, ale aj k duchovnému rozvoju. Okrem známych biblických príbehov zo Starého i Nového zákona tu čakajú deti omaľovanky, vytváranie obrázkov pomocou čísel, ale i hľadanie zvieratiek či rozdielov.

Kniha je vhodná aj pre deti predškolského veku. Tí menší sa môžu spoločne s rodičmi zahĺbiť do počúvania Božích slov, ktoré sme dostali na cestu do neba. Tí väčší, školopovinní, si zasa upevnia vedomosti a vyriešia úlohy.

Po jej prečítaní objavia miesto pre zapísanie svojho najobľúbenejšieho biblického verša, ale i osobnej modlitby.

Čo dodať? Kniha malého čitateľa milo prekvapí, a to nielen farebnosťou, ale aj úlohami, ktoré mu pomôžu rásť vo viere. Iste poteší ako darček – či už na meniny, narodeniny, alebo len tak, z lásky.

 

recenzia: Tvorivá Biblia pre detiUkážka

Múry Jericha

Numeri 13 – 14, 27; Deuteronómium 34; Jozue 1 – 3, 5 – 6

 

Mojžiš zostarol. Jozue bol statočný a silný mladý muž. Mojžiš mu povedal: „Jozue, musíš tento ľud priviesť do jeho nového domova, ktorý mu daroval Boh.“ Prišli k Jerichu. Toto mesto malo dookola vybudované vysoké, pevné múry. Na nich stáli silní vojaci. Mesto bolo ako veľká pevnosť.

Jozue sa nebál, lebo mu Boh povedal, ako môže mesto dobyť. Jozue nariadil svojej armáde, aby pochodovala okolo mesta šesť dni. Na siedmy deň Boh nariadil kňazom,  ktorí stáli na čele armády, aby trúbili na rohoch a všetci ostatní aby hlasno kričali. Zrazu sa múry Jericha začali rúcať. Potom si Izraeliti veľmi ľahko podmanili mesto. Konečne, po všetkých rokoch na púšti, mohli Izraeliti bývať vo svojej vlastnej krajine. Naplnil sa prísľub, ktorý dal Boh Abrahámovi pred mnohými rokmi.

(Tvorivá Biblia pre deti, s. 56 – 57)

 

Knihu si môžete zakúpiť v internetovom kníhkupectve Kumran.sk tu. 

 

Názory+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00