Recenzia_Don Jacobson: Je za tým Boh

Recenzia_Don Jacobson: Je za tým Boh
Kniha plná zázrakov, vďaka ktorej si uvedomíte, že Boh koná… aj v tom vašom živote.

Pútavá zbierka štyridsiatich šiestich skutočných príbehov, plus jeden, ktorý je obsahom iba nášho slovenského vydania. Napísal ho totiž prekladateľ a pridal tak do zbierky zázrak, ktorý sa stal v ich rodine – a rovnako ako ostatní hrdinovia knihy, aj on môže stručne povedať: „Je za tým Boh.“

Čo je to zázrak? Keď nám v núdzi na účte pribudne, nevedno odkiaľ, potrebná suma peňazí? Keď dorastie oblička či zmizne nádor? Je zázrak aj to, ak nás Boh uchráni od nešťastia alebo nám pošle cez niekoho povzbudenie, ktoré v danej chvíli veľmi potrebujeme? Počas čítania príbehov, ktoré nájdete v knihe, si uvedomíte, že napriek tomu, že sa nám môže zdať, že niektoré zázraky sú väčšie a iné menšie, všetky sú v tom konkrétnom príbehu niečím výnimočným a zásadným.

Sú zázraky, pri ktorých žasneme a prajeme si, aby sa diali aj v našich životoch. Lebo sú veľké a úžasné. No sú aj také „obyčajné“ zázraky. Také, ktoré sa dejú možno aj bez povšimnutia a uvedomenia, že do situácie zasiahol Boh. Sú súčasťou života každého, pretože Boh koná aj v tom našom živote. Stačí, ak si otvoríme oči a pomenujeme situácie, v ktorých sa stalo niečo nadprirodzené. Zázraky nie sú pre vyvolených. Tak ako hovorí podtitul knihy, zázraky sa dejú bežným ľuďom!

Povzbudivé čítanie plné svedectiev, ktoré vzbudia vieru a otvoria duchovný zrak na vnímanie toho, že Boh nadprirodzene konal, koná a bude konať v našich životoch.

 

Recenzia_Don Jacobson: Je za tým BohUKÁŽKA

Keď Rafa prišiel domov z nemocnice, postavil sa na schodíky pred naším domom, zahľadel sa smerom do neba, akoby kohosi sledoval, zamával a povedal: „Maj sa, sestrička!“

Svojmu manželovi som potom povedala, že len čo som sa prebudila, cítila som, že Amber zomrela. Neviem, či to bolo mojím materinským inštinktom alebo putom, ktoré sme s mojou dcérou mali. No jednoducho som to vedela. Môj manžel mi povedal, že aj Toby to vedel.

„Čo tým myslíš, že ,aj Toby to vedel‘? Ako by to mohol vedieť? Veď má len šesť rokov.“

Môj manžel mi vysvetlil, že keď ho vynášal z auta, Toby kričal: „Ocko, ja nechcem zomrieť. Ja nechcem zomrieť.“

„Nie, Toby, ty nezomrieš. Ocko je tu. Už prichádza sanitka. Počuješ ju?“

Toby mu povedal: „Ale moja sestrička je mŕtva, moja sestrička už zomrela.“ Ako to mohol vedieť?

Keď som raz večer išla s Tobym sama autom, začali sme sa rozprávať. Spýtala som sa ho, ako vedel, že jeho sestrička zomrela. Zo svojho miesta za spolujazdcom sa pozrel z okna. Videla som, že premýšľa a spomína si. Potom sa pozrel na mňa a povedal: „To preto, mami, lebo som videl, ako jej začali rásť krídla. Mala len také bábätkovské krídla a tie jej narástli na veľké krídla. Nie na úplne veľké, ale na také, čo boli primerané jej veku.“ Bola som šokovaná. Potom povedal: „Mami, a ty vieš, prečo zomrela, však?“

Odpovedala som: „Nie, Toby, neviem. Prečo?“

„To preto, mami, pretože nás chcela zachrániť. Prebudila nás po nehode, pretože sme boli všetci mŕtvi.“ Prijala som to a zostala som ticho. Nevedela som, čo na to povedať.

(Jacobson, 2019, s. 167 – 168)

 

DON JACOBSON

Otec štyroch detí a zároveň vydavateľ s túžbou prinášať knihy, ktoré budú upriamovať pozornosť na poslanie Cirkvi a prinesú čitateľovi zmenu. Jeho zbierky príbehov Keď Boh robí citronádu (prvý a druhý diel) poznajú mnohí čitatelia. Sú dôkazom toho, že Jacobson je výborným rozprávačom, ktorý skrze príbehy odovzdáva nádej a povzbudenie.

 

Knihu si môžete zakúpiť v internetovom knihkupectve Kumran.sk tu

 

JACOBSON, Don. Je za tým Boh. Kumran, 2019. 256 s. ISBN 978-80-89993-15-4.

Názory+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00