Recenzia_Jaime Jo Wrightová: Kliatba Misty Wayfairovej

Recenzia_Jaime Jo Wrightová: Kliatba Misty Wayfairovej
Kniha, pri ktorej sa budete báť, premýšľať, čo je skutočnosť a aké tajomstvá spájajú dve hlavné hrdinky. Napínavý príbeh o hľadaní identity a zmyslu života, Kliatba Misty Wayfairovej.

Tajomná kniha Kliatba Misty Wayfairovej rozvíja súčasne dve dejové línie. Čitateľ sa musí na začiatku tak trochu zorientovať, kým pochopí súvislosti a utriedi si všetky postavy. Zároveň takéto prepletanie dejov vytvára viac napätia a doslova núti čítať ďalej a odkrývať spolu s hrdinkami ich záhadné osudy.

Príbeh They Reedovej sa odohráva v roku 1908. Thea je fotografkou, ktorá fotí najmä spomienkové – posmrtné fotky. Po smrti svojich opatrovníkov sa rozhodne vydať do mestečka Pleasant Valley s túžbou nájsť odpovede na otázky, kto boli jej rodičia a čo sa s nimi stalo, prečo sa ocitla v sirotinci.

Druhá dejová línia rozpráva príbeh odohrávajúci sa v súčasnosti. Heidi Laneová, čierna ovca rodiny, dostane záhadný list od mamy, ktorá je už niekoľko rokov v ústave s diagnózou demencie v Pleasant Valley. A tak sa vyberie za ňou, aby jej odkaz v liste vysvetlila, no namiesto toho, aby sa niečo dozvedela, jej život sa príchodom do mestečka ešte viac skomplikuje.

A ako oba príbehy spája osoba Misty Wayfairovej, ktorá sa vraj zjavuje ako duch? Počas čítania knihy som si celý čas nebola istá, či je to vôbec kresťanská literatúra. Záhadné úmrtia, duchovia, takmer hororové scény… Až som konečne prišla k posledným stranám knihy, ktoré sú naozaj prekvapivým rozuzlením tak zaujímavo zapleteného deja, až som sa chvíľu cítila ako detektív, ktorému sa podarí rozlúštiť poriadne zamotaný prípad.

 

Recenzia_Jaime Jo Wrightová: Kliatba Misty WayfairovejUKÁŽKA

Bolo počuť len tikot nástenných hodín, zvuk odvlhčovača, ktorý k nej prenikal z chodby, a…

Zdvihla zrak. Mala pocit, že ju niekto sleduje. Chlpy na ruke sa jej zježili. Ovanul ju chlad, zamrazilo ju z vedomia, že je úplne sama, ale vlastne vôbec nie sama. Vrhla pohľad do rohov izby, akoby sa v nich malo niečo objaviť a vyvrátiť jej presvedčenie, že duchovia neexistujú.

Fotografiu strčila medzi stránky; neobťažovala sa vsunúť ju naspäť do papierového rámika. Album sa zatvoril s hlasným žuchnutím. Vstala a zovrela ho.

Kde ste?

Pozrela sa na otvorené okno svojej izby. Chodba bola osvetlená a duchovia nie sú fanúšikovia denného svetla. Lenže cítila, že nie je sama. Urobila krok vpred, vtom však zastala.

Okno.

V okne bola žena s veľkými tmavými očami a pod nimi mala obrovské kruhy. S hlavou naklonenou nabok sa pozerala. Pozerala sa na ňu.

(Wrightová, 2019, s. 42 – 43)

 

Knihu si môžete zakúpiť v internetovom knihkupectve Kumran.sk tu

 

WRIGHTOVÁ, Jaime Jo. Kliatba Misty Wayfairovej. i527.net, 2019. 344 s. ISBN 978-80-89822-30-0.

Názory+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00