recenzia_Kara-Kae James: Mama, vstaň!

recenzia_Kara-Kae James: Mama, vstaň!
Ďalšia kniha pre mamičky? Možno sa vám ich už zdá byť veľa. Čím už len môže prekvapiť? V každej sú približne tie isté rady, opakujúce sa situácie, ktoré pozná každý zo života. A čo ak sa predsa len dozviete niečo viac?

Nuž, aj ja som bola zvedavá, čo ešte sa môže matkám poradiť, aby zvládali svoje materstvo. A hoci bol úvod knihy trochu viac o problémoch a ťažkých stavoch autorky, neskôr predsa len došla k dôležitej pointe, ktorá robí knihu originálnou.

Autorka totiž stavia základ na niečom, čo nie je pozemské. Darmo mamičky zrelaxujú pri káve, na nákupoch, na manikúre, u kaderníčky, pri filme…, lebo uspokojí ich to len chvíľkovo. Áno, budú síce pekné, oddýchnuté, naplní sa nejaká ich citová nádrž, ale svoje materstvo neposunú do iného levelu. Prídu domov a začnú znova kričať na deti, dostanú sa opäť do kolobehu varenia, prania a všetkých domácich prác.

Takto nejako žila aj autorka Kara-Kae. Prvé roky materstva ju dostali do depresie, odcudzila sa manželovi, nebola schopná komunikácie v spoločenstve a nedarilo sa jej ani slúžiť iným. Lenže v jej živote nastal zlom a zrazu začala naplno žiť, nielen prežívať. Začala v materstve prekvitať.

Chcete vedieť, v čom bol ten zlom? Pokiaľ sa Kara-Kae neodovzdala do rúk Ježiša, nebola schopná zmeny. V knihe preto veľmi zdôrazňuje moc Božieho slova, načerpanie v modlitbe a skutočné prekvitanie jedine skrze Ježišovu blízkosť a pomoc.

Mama podľa autorky musí prekvitať, lebo je k tomu povolaná a má sa pre to odhodlať. Mama, ktorá prekvitá, žije v skutočnom spoločenstve s priateľmi, v dôvere a vzájomnej pomoci. Mama, ktorá prekvitá, odpočíva v Bohu a následne vie prijímať chaos bežného dňa.

Kniha ponúka mamičkám zmenu v Božej moci. Kto vidí, že mu je ťažko v materstve, nech pomaly robí kroky. Pomocou citátov Božieho slova, zamyslením sa nad sebou po každej kapitole a v následných krokoch, ktoré sú potrebné k zmene.

recenzia_Kara-Kae James: Mama, vstaň!UKÁŽKA

Vybrali ste si túto knihu, lebo chcete byť iná matka. Chcete zanechať režim prežívania za sebou a vkročiť do hojného života, ktorý ponúka Boh.

Chcete viac.

Boh vás pozýva, aby ste kráčali sebavedome v tom, do čoho vás povolal, aby ste boli ako matka – prekvitajúcou matkou.

Matka, ktorá:

Stojí pevne a s nadhľadom nedovolí, aby ju svet porazil.

Vie, že táto práca je často nevďačná a bolestivá, ale napriek tomu tvrdo pracuje.

Neustále zameriava svoju pozornosť na večnú nádej, ktorá spočíva v Ježišovi.

Robí všetko tak, aby svojím životom ukázala deťom cestu ku Kristovi.

Na ochranu nosí Božie brnenie a nikdy neprestáva byť obozretná.

Vytrvalo sa modlí za svoje deti.

Bojuje za manželstvo, ktoré obstojí v skúške času.

Otvára svoje srdce a dvere svojho domu, aby preukázala lásku svojmu spoločenstvu.

Prizná si, keď potrebuje pomoc, a slobodne ponúka pomoc tým, ktorí to potrebujú.

(James, 2020, s. 170-171)

 

KARA-KAE JAMES

Je zakladateľka a výkonná riaditeľka organizácie Thrive Moms – je to služba, ktorá je zameraná na podporu matiek. So svojím manželom Brookom majú štyri deti a žijú v Texase. Majú srdce pre adopcie a tvorivo oslovujú ľudí, aby nasledovali Ježiša.

 

Knihu si môžete zakúpiť v internetovom knihkupectve Kumran.sk tu. 

Názory+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00