recenzia_Karen Kingsbury: Šťastie na dosah (2. diel série Anjelská misia)

recenzia_Karen Kingsbury: Šťastie na dosah (2. diel série Anjelská misia)
Kto nás sprevádza v živote v dobrom aj zlom? Myslím si, že sú to anjeli, ktorých posiela Boh. A veru, z času na čas im dovolí všeličo. Napríklad, aby sa stali ľuďmi.

„Karen Kingsuby nesklame,“ taká bola moja prvá myšlienka, keď som sa dostala ku knihe s názvom Šťastie na dosah.

A nemýlila som sa. Dej je dynamický a hneď po prečítaní prvých strán ponúkne čitateľovi možnosť sprevádzať dve mladé dievčiny. Sami a Mary Catherine.

Obe si chcú užívať život naplno. A zdá sa, že sa im to darí. Nielen preto, že do ich života vstupujú skvelí ľudia, ale preto, že milujú Pána.

Mary Catherine je vážne chorá, no napriek tomu nestráca radosť zo života. Problém prichádza vo chvíli, keď spoznáva Marcusa. Keďže ju čaká transplantácia srdca a lekári jej predpovedajú život v časovom horizonte niekoľko mesiacov, zaumieni si, že sa nikdy nezamiluje.

No ľudské plány a Božie cesty sa z času na čas míňajú. Marcus nielenže vybudoval mládežnícke centrum, ale stáva sa aj terčom plánovanej vraždy zo strany miestnych gangov.

Ako si s touto situáciou poradí Boh? A koho z anjelov pošle na zem, aby ochránili tých, čo ho milujú? To sa dozviete, ak nahliadnete na stránky publikácie Šťastie na dosah.

 

Kniha je vhodná:

  • pre každého, kto túži po živote s Bohom;
  • pre ľudí, ktorí hľadajú živú vieru i pomoc anjelov;
  • pre tých, čo sú unavení a potrebujú povzbudenie;
  • pre nás, čo si myslíme, že nám nik nemôže odpustiť hriechy.

 

A jej hlavné posolstvo, ktoré sa niekoľkokrát opakuje: Boh má s každým z nás plán. Aj s tebou. Treba mu len načúvať.

 

recenzia_Karen Kingsbury: Šťastie na dosah (2. diel série Anjelská misia)ÚRYVOK

Lexy si založila ruky a civela von oknom. Dnes večer zomrelo dieťa. Jeden z najmladších členov EastTownBoyz. Dwayne nemal na výber – aspoň to tvrdil. Pravidlá sa zmenili. Ak sa chcel stať vodcom WestKnights, musí mať na konte dve vraždy. Jedného smrada od EastTownBoyz a Marcusa Dillingera. Polku práce mal za sebou. Lexy naplo a v hrdle pocítila pachuť. Nie, okolo nej nebolo o vraždenie núdzu. Dnešok bol však iný. Dwayne nevedel nikoho z EastTownBoyz nájsť. Všetci zaliezli domov a zlízla si to ona. Akoby to bola jej vina. Lenže nadávať jej nemusel. Lexy mu bola oddaná, srdcom i dušou. Mohol k nej byť aspoň trochu milý. Presne to mu hovorila, keď z ničoho nič šliapol na brzdu. „Tamto.“ Dwayne sám pre seba zanadával. „…. bastardi. Rozlúčte sa so životom.“ Spustil okienko. Lexy počula, ako natiahol spúšť. Nechcela to vidieť. Za celý čas, čo sa pohybovala na ulici, ešte nikdy na vlastné oči nevidela, ako niekoho zastrelili. Ako niekoho zabili. Nie z takejto blízkosti. V poslednej chvíli sa však pozrela. Otočila sa a všetko sa pred ňou odvinulo ako v spomalenom filme. Dvaja EastTownBoyz sedeli na kontajneroch, obrátení chrbtom do ulice, hlavy hrdo obmotané červenými bandanami. Dwayne znovu spustil spŕšku nadávok. Mrmlal niečo o tom, že zloží toho mladšieho. A než sa stihla znovu nadýchnuť, naozaj na menšieho z dvojice chlapcov vystrelil. Výrastkovia sa obrátili a pozreli priamo na nich. Lexy zalapala po dychu. Boli mladí. Príliš mladí. Mohli mať dvanásť, možno trinásť. Obaja. Videla, ako sa tomu chlapcovi rozširujú oči, videla jeho strach, keď mu Dwayneova guľka roztrhla hlavu. Pred očami sa jej zahmlilo a všetko ďalšie videla rozmazane. Druhý chlapec začal kričať a ten, ktorého Dwayne trafil, spadol na zem. A ten krik… ten krik sa ďalej ozýval v Lexinom srdci, mysli i duši. Dwayne šliapol na plyn a bolo po všetkom. Jej frajer. Splnil výzvu. Lexy nedokázala hovoriť ani dýchať. Videla pred sebou len oči toho chlapca, keď padal k zemi. Od hrôzy sa jej triaslo celé telo, kolená i ruky. „Len sa mi tu nezlož,“ povedal Dwayne. Otočila sa a pozrela na neho. Stále držal v ruke zbraň. Nepovedala nič, no v hlave mala jediné. Myšlienku, ktorá ju mátala aj teraz, keď sedela doma u starej mamy. Možno už nechce byť Dwayneovým dievčaťom. Tak či onak, v tejto chvíli ich už hľadá polícia. Druhý z chlapcov povie, že tú vraždu majú na svedomí WestKnights, a začne sa naháňačka. Je to len otázka času. A Dwayneovi to muselo tiež dôjsť, lebo hneď po vražde ju zaviezol domov. „Nepotrebujem, aby sa po ulici motali ďalší svedkovia.“ Kývol jej, aby vystúpila. „Ale ak v noci začuješ klopkanie na okno, priprav sa. Osláviť sa patrí.“ Lexy dýchala stále prerývane. Odvrátila sa od okna a posadila sa do hojdacieho kresla starej mamy. Doľahla na ňu temnota. Doslova cítila mreže väzenia. Cesta von z tohto života neexistovala.

(KINGSBURY, 2020, s. 80 – 81)

 

O AUTOROVI

Karen Kingsbury (*1963) je americká kresťanská spisovateľka. Napísala spolu takmer sto románov a poviedok. Vyštudovala žurnalistiku na Kalifornskej štátnej univerzite v Northridge. Po jej skončení pracovala pre Los Angeles Times ako športová redaktorka a venovala sa aj oblasti kriminality. Spolu so svojím manželom Donom Russelom majú tri vlastné deti. Adoptovali si aj troch chlapcov z Haiti. Otvorila Centrum pre tvorivé písanie, kde vyučuje kurzy pre nádejných spisovateľov.

 

Knihu si môžete zakúpiť v internetovom knihkupectve Kumran.sk tu. 

Názory+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00