Recenzia_Keith Strohm: Desať najväčších klamstiev nepriateľa

Recenzia_Keith Strohm: Desať najväčších klamstiev nepriateľa
Nenechaj sa klamať! Už viac nepočúvaj klamstvá, ktoré ti hovoria, že si neschopný, nemilovaný, osamelý, že nič v živote nedokážeš… Poď objaviť pravdu…

S útlou knižkou Desať najväčších klamstiev nepriateľa sa ti podarí odkryť klamstvá, ktoré sú súčasťou tvojho života a bránia ti vidieť a žiť pravdu. Každý z nás bojuje s mocou klamstiev – či si to priznáme, alebo nie. Klamstvá majú omnoho väčšiu schopnosť pútať našu pozornosť a ovplyvňovať nás ako pravda. Klamstvá majú vplyv na to, ako sa pozeráme na svet, na iných, na seba samého i na Boha. Dokonca majú moc „zamotať“ nás stále viac, až je ťažké sa z tejto pasce vymotať. „Keď človek otvorí dvere nejakej lži a začne jej veriť, umožní tak nepriateľovi ešte väčšmi vplývať na jeho život,“ čítame v knihe.

Autor Strohm predstavuje desať najčastejších klamstiev, s ktorými sa počas posledných dvadsiatich rokov v rámci svojej služby stretával. Hovorí, že klamstvo je nástroj diabla, ktorým spútava a zraňuje ľudí. Lož berie človeku slobodu, radosť a pokoj. Áno, pri čítaní knihy som si aj ja neraz pripomenula momenty, keď ma svojimi klamstvami diabol chytil a obral o slobodu, ktorá nám – Božím deťom – právom patrí. Ako sa dá voči tomu brániť? Ako odhaliť klamstvá v mojom živote? Kniha Desať najväčších klamstiev nepriateľa je výborná v tom, že sa v nej nehovorí iba o klamstvách, ale nájdete v nej aj návod, ako tieto klamstvá odhaliť, a ide ešte ďalej – obsahuje totiž aj návod, ako ich premôcť. Vykročme na cestu pravdy, na ktorej nás čaká sloboda, radosť a pokoj.

 

Recenzia_Keith Strohm: Desať najväčších klamstiev nepriateľaUKÁŽKA

Jedného dňa doniesla mama domov malú kalkulačku na solárny pohon. Pomyslel som si, že je to tá najparádnejšia vec, akú som kedy videl, a tak som schmatol a celú som ju prikryl rukami, aby som ju tak ochránil pred akoukoľvek ujmou. Problém však bol v tom, že táto kalkulačka potrebovala na svoje fungovanie svetlo, takže svojím skutkom, ktorým som ju chcel uchrániť, som ju zároveň odizoloval od toho, čo potrebovala pre svoje fungovanie.

Aby naše srdce mohlo prijímať svetlo, milosrdenstvo, lásku a potrebné uzdravenie, musíme sa naučiť otvárať svoje päste a ich obsah odovzdávať Pánovi a druhým ľuďom. Zbaviť sa túžby všetko ovládať a potreby žiť len pre seba – to sú veľké kroky. Našťastie však nemusíme počas svojho života niesť bremeno tejto lži. Sám Ježiš nás pozýva prijať úľavu a uvoľnenie. „Poďte ku mne,“ hovorí, „všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení, a ja vás posilním. Vezmite na seba moje jarmo a učte sa odo mňa, lebo som tichý a pokorný srdcom; a nájdete odpočinok pre svoju dušu. Moje jarmo je príjemné a moje bremeno ľahké.“ (Mt 11, 28 – 30) 

(Strohm, 2020, s. 67 – 68)

Knihu si môžete zakúpiť v internetovom knihkupectve Kumran.sk tu. 

 

Názory+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00