Recenzia_Max Lucado: Boh je s vami každý deň

Recenzia_Max Lucado: Boh je s vami každý deň
Ako budovať vzťah s Bohom 365 dní v roku? Pomôcť ti môže kniha, ktorá ťa v tom bude sprevádzať po celý rok.

Autor Max Lucado má už na svojom konte niekoľko bestsellerov a tipujem, že táto kniha sa medzi ne zaradí tiež. Dôvodov je hneď niekoľko. Boh je pre človeka studnicou so živou vodou. Prameňom, ktorý nikdy nevyschne. Vodou, bez ktorej neprežije. Jedným zo spôsobov, ako piť túto živú vodu, je čítať Sväté písmo, Božie slovo.

Max Lucado o tom určite vie svoje, pretože vo svojej knihe Boh je s vami každý deň čitateľovi ponúka na všetky dni v roku krátky citát z Písma. Je to výborná pomoc, lebo aj napriek tomu, že mnohé kresťanské domácnosti Písmo vlastnia, už omnoho menej ho aj otvárajú a čítajú. Možno nevieme, kde začať, možno nemáme silu vytrvať a možno sa v tej veľkej Knihe kníh strácame. Skús sa nechať inšpirovať vybranými citátmi a vedz, že Božie slovo má moc meniť životy!

Praktická tvrdá väzba udrží knihu v dobrom stave aj po každodennom používaní a šnúrková záložka ti pomôže nezabudnúť, aký dátum práve je. Knihu odporúčam najmä veriacim, ktorí stále bojujú s vytvorením návyku denne venovať čas Pánovi. Autor sviežim štýlom dopĺňa citáty z Písma niekedy modlitbou, inokedy zamysleniami, ktoré čitateľa podnecujú rozmýšľať, prehodnocovať, vyzývajú na konanie dobrých skutkov…

V dnešnej uponáhľanej dobe, keď typickou reakciou na knihu je veta: „Nemám čas čítať,“ je ďalšou výhodou knihy fakt, že prečítanie jednotlivých zamyslení nezaberie viac ako minútu. Táto minúta strávená s knihou však môže v tebe zanechať otázky, podnety na premýšľanie a povzbudenia vo viere, ktoré tvoj deň môžu výrazne ovplyvniť. Nie nadarmo sa hovorí, že do vzťahov sa oplatí investovať. Vzťah s Bohom by o to viac nemal ostávať bez povšimnutia či vynaloženia snahy.

Tak ako? Ideš do toho? Necháš sa deň po dni, mesiac po mesiaci sprevádzať na ceste viery? Verím, že po prelúskaní tejto knihy si po roku môžeš byť s Bohom zas o niečo bližšie, vo väčšej dôvere a s ešte väčším smädom po jeho nekonečnej láske.

 

Recenzia_Max Lucado: Boh je s vami každý deňUKÁŽKA
11. august

Aj vám umýva nohy

Ježiš… vstal od stola, zobliekol si odev, vzal plátennú zásteru a prepásal sa. Potom nalial vody do umývadla a začal umývať učeníkom nohy. (Ján 13, 3-5)

Ježiš sa dotýkal páchnucich, nepekných nôh svojich učeníkov. Vedel, že od Boha vyšiel a k Bohu odchádza. Vedel, že mu stačí zdvihnúť obrvy alebo si odkašľať a spozornejú všetci anjeli v celom vesmíre. Vedel, že všetka autorita prináleží jemu, no aj tak si zobliekol odev a dal si zásteru služobníka, kľakol si na kolená a pustil sa do utierania piesku a nečistôt, ktoré sa im cestou nalepili na nohy.

Ježiš nevylúčil ani jediného nasledovníka, hoci by mu nikto nevyčítal, keby vynechal Filipa. Keď Ježiš prikázal učeníkom, aby nasýtili päťtisíc hladných, Filip v skutočnosti odvrkol: „To je nemožné!“ (Jn 6, 7) Nuž čo robí Ježiš s tými, čo spochybňujú jeho príkazy? Zjavne umýva týmto pochybovačom nohy.

Jakub a Ján chceli v Kristovom kráľovstve zaujať najvyššie vládne posty. Nuž čo robí Ježiš, keď chcú ľudia zneužiť jeho kráľovstvo na osobnú kariéru? Posunie umývadlo smerom k nim.

O niekoľko hodín neskôr Peter zaprel Ježiša a náhlil sa ukryť do bezpečia. V skutočnosti všetkých dvadsaťštyri nôh Ježišových učeníkov trielilo kade ľahšie a nechali Ježiša, aby sám čelil svojim žalobcom. Uvažujete, čo robí Boh s tými, ktorí porušia sľuby? Umýva im nohy.

(Lucado, 2018, s. 238)

 

Recenzia_Max Lucado: Boh je s vami každý deňMAX LUCADO

Jeden z najčítanejších amerických autorov. Kazateľ v Oak Hills Church, ktorý so svojou manželkou Denalyn žije v San Antoniu v štáte Texas. Medzi jeho bestsellery patria knihy Bez strachu, Zvládneš to, Skôr než povieš amen

 

 

 

Knihu si môžete zakúpiť v internetovom knihkupectve Kumran.sk tu. 

 

 

LUCADO, Max. Boh je s vami každý deň. Kumran, 2018. 388 s. ISBN 978-80-89993-04-8.

Fotky: kumran.sk, relevantmagazine.com

Názory+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00