Recenzia_Priscilla Shirerová, Gina Detwilerová: Zimná vojna

Recenzia_Priscilla Shirerová, Gina Detwilerová: Zimná vojna
Aj vaše deti milujú fantasy knihy? Ja poznám aj mnohých dospelých, ktorí tiež s nadšením siahajú po tomto žánri. Vôbec sa im nečudujem. Je to vždy svieže, oddychové čítanie plné skrytých odkazov. Séria Kráľovskí bojovníci navyše nesie posolstvo o tom, ako sa dá s Bohom obstáť v každom boji.

Autorky Shirerová a Detwilerová vymysleli krásnu paralelu a vytvorili fantasy svet Ahoratos. Vyvolení ľudia sú doň vtiahnutí, aby v ňom bojovali ako bojovníci kráľa a porazili zlo. Autorky takto jednoduchým spôsobom učia čitateľa, ako vybojovať duchovné boje.

Tak ako predošlé knihy tejto série, aj Zimná vojna je plná napätia a cez priateľstvá hlavných hrdinov ukazuje, že aj napriek zlým rozhodnutiam či chybným krokom sa skutoční priatelia vedia navzájom podržať a spoločne dokážu poraziť každé zlo, ak sú poslušní a počúvajú rady Ruwacha (Ducha Svätého).

Zima. Obdobie odpočinku, spánku… alebo aj skúšky. Čas, keď sa zdá, akoby zmizol život. Všetko je pusté, sivé. Tému chladu tiež približuje zranenie, choroba, smrť… Všade je ticho. Kráľovskí bojovníci sú povolaní brániť Ahoratos. Čaká ich zrejme najdôležitejšia misia ich života. A majú na ňu len štyridsať dní. Stihnú to?

 

Recenzia_Priscilla Shirerová, Gina Detwilerová: Zimná vojnaUKÁŽKA

Ponéros vstal z trónu a bol taký rozrušený, že takmer zletel zo schodov. „Čo sa tu deje? O čo tej vši v kapucni vlastne ide?“ Pochodoval sem a tam, pričom rukami metal na všetky strany. Znepokojili ho dary, ktoré pôsobili celkom neškodne, takže mu nemali prečo naháňať strach. Ale práve tak zvykol Ruwach konať. Nepoužíval mocných, ani tých najsilnejších a najpôsobivejších, ale najmenších – tých najbezvýznamnejších. Deti, Kamene. Korienky. Kvetinové cibuľky. To je Ruwachov štýl. A ten privádzal Ponérosa do šialenstva.

„Keby sa nám nejako podarilo dostať do Jaskyne!“ vzdychol si Ponéros, pochodujúc sem a tam. „Musí predsa existovať spôsob, ako to dokázať!“

„Nemaj obavy, pán môj,“ chlácholil ho Gróf. „Ruwach a kráľovskí bojovníci môžu spriadať plány, aké len chcú, ale moc máme v rukách my. Máme vrch a oblačníky a vďaka tomu vidíme každý pohyb.“

„Ale dostali sa do chodby pod vrchom, nie?“ vyblafol Ponéros.

„To sa už nezopakuje. Chodbu sme zatarasili. Ľadom. Ako vlastne všetko ostatné. Len čo sa dajú na pochod k vrchu, rozdrvíme ich. Čoskoro ubehne štyridsať dní a potom…“

„Potom,“ povedal Ponéros a obavy umlčal zúrivou radosťou, „dosiahneme pravé víťazstvo. Musíme zvíťaziť.“ Nechcel ani pomyslieť na to, čo by sa mohlo stať, keby znovu prehral.

(Shirerová, Detwilerová, 2020, s. 136 – 137)

 

PRISCILLA SHIREROVÁ

Manželka a matka troch synov, úspešná spisovateľka. Napísala už niekoľko bestsellerov, v slovenskom jazyku poznáme jej knihu Horlivosť. Je aktívna v službe – prednáša a usporadúva stretnutia s Bibliou.

 

GINA DETWILEROVÁ

Hoci pôvodne chcela byť učiteľkou, rozhodla sa pre písanie. Píše knihy a divadelné hry pre mládež. Žije v Buffale v štáte New York s manželom a troma dcérami.

 

Knihu si môžete zakúpiť v internetovom knihkupectve Kumran.sk tu

 

SHIREROVÁ, Priscilla, DETWILEROVÁ, Gina. Zimná vojna. Kumran, 2020. 344 s. ISBN 978-80-89993-17-8.

Názory+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00