Redemptorista Jozef Mihok o Worship Nights: Chvála nie je o nás, je o Bohu

Redemptorista Jozef Mihok o Worship Nights: Chvála nie je o nás, je o Bohu
Prvá zo série Worship nights je za nami! Uplynulý piatok sa Prešovský amfiteáter opäť raz naplnil návštevníkmi, i keď len do miery, akú dnešná doba, poznačená pandémiou, povoľuje. Kedy sa ale môžeme tešiť na ostatné „noci chvály“?

Evanjelizačný projekt Godzone avizoval modlitebné stretnutia pod holým nebom ešte v máji tohto roku. Prvá Worship Night sa uskutočnila na východe Slovenska v Prešove 25. 06. 2021. Ďalších modlitieb sa veriaci môžu zúčastniť v Českej republike 4. 07. 2021 vo Velehrade, 20. 08. v amfiteátri Rača v Bratislave a 27. 08. na amfiteátri vo Východnej.

Zmyslom stretnutí Worship Nights je stretnúť sa a priniesť chválu z lásky, zo vzťahu, ktorý s Bohom veriaci majú – s jediným cieľom – spoločne osláviť Boha. Dotknúť sa Božieho srdca úprimnou chválou v jednoduchosti a hĺbke. Túto myšlienku vysvetľujú aj jednotlivý členovia Godzone tímu v krátkom videu.

Redemptorista Jozef Mihok o Worship Nights: Chvála nie je o nás, je o Bohu

 

Aká bola prvá „noc chvál“?

Modlitebné podujatie bolo, samozrejme, aj v Prešove pre účastníkov prístupné zadarmo, avšak z dôvodu pandemických opatrení, museli organizátori vymyslieť spôsob akým zabezpečiť vstup len povolenému množstvu osôb. Keďže po ohlásení podujatia sa kapacita voľných miest naplnila do niekoľkých hodín, organizátori Godzone projektu a zároveň Worship nights, pristúpili k šalamúnskemu riešeniu. V ten istý deň zorganizovali to isté podujatie dvakrát. Prvé modlitby odštartovali v poobedných hodinách a druhé „kolo“ modlitieb v pôvodne plánovanom čase 19.30.

Modlitby chvál viedli Julo Slovák spolu s kapelou ESPÉ, Martin Mitro, manželia Zubajovci a rapper Augustín.  Účastníci mohli tiež počas celého programu využiť možnosť svätej spovede či duchovných rozhovorov.

„Je ľudské, že hrešíme, ale našou zbraňou je aj v tejto oblasti chvála. Opakom hriechu nie je čnosť, je to chvála. Znamená to, že keď mám hriech, chválou sa posväcujem, pretože v tej chvíli už nehľadím na seba, ale hľadím na Boha. Vtedy odchádza pýcha a hriech nemá priestor v mojom živote. Lebo do chvály vstupujeme v pokore, pretože chvála nie je o nás, je o Bohu,“ hovoril redemptorista otec Jozef Mihok z pódia.

Redemptorista Jozef Mihok o Worship Nights: Chvála nie je o nás, je o Bohu

 

Worship Night v Českej republike

Najbližšie modlitby pod holým nebom sa konajú už o niekoľko dní a to 4.7. v Českej republike, na Velehrade v rámci festivalu Dny lidí dobré vůle o 21.00. Vstup je aj v tomto prípade zdarma. Registrácia na jednotlivé modlitebné večery prebieha na stránke https://worship.godzone.sk/, kde je možné nájsť aj všetky potrebné informácie.

Realizácia Worship Nights je zastrešená Združením kresťanských spoločenstiev mládeže a Radou pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska v spolupráci so spoločenstvom SP.

Informovala: Mgr. Katarína Višňovská

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00