Rozžiarené Vianoce podľa mladých

Rozžiarené Vianoce podľa mladých
Laura, združenie mladých buduje tradíciu adventných zamyslení pod názvom Projekt Vianoce! už po deviatykrát a prináša denné zamyslenia nach evanjeliom dňa, tento rok pod heslom rozžiarené Vianoce podľa mladých.

Projekt Vianoce! je dielom kreatívnych mladých ľudí, ktorí píšu zamyslenia nad evanjeliom dňa, pripájajú krátku modlitbu a podnet pre čitateľa vo forme zahĺbenia alebo úlohy a tak sprevádzajú čitateľov počas celého adventu. Zamyslenia sú doplnené ilustráciami a nápaditými bonusmi, ktoré motivujú čitateľa Písmo adaptovať do praktického života a dodávajú mladistvú atmosféru celého projektu.

 

Obľúbený projekt si kladie za cieľ v čase predvianočného zhonu ponúknuť kresťanom možnosť spomaliť a zamyslieť sa nad podstatou adventného obdobia. Ponúka duchovnú prípravu na vianočné sviatky a podnecuje rozvoj vzťahu s Bohom aj prostredníctvom Svätého Písma.

 

„Projekt sa teší veľkej obľube a dobrej odozve. Každý rok si získava viac a viac spokojných čitateľov a aj mladých, ktorí majú záujem akýmkoľvek spôsobom sa podieľať na tvorbe projektu. Preto nemôžeme sklamať našich fanúšikov a budujeme tradíciu projektu aj naďalej.“ hovorí Jozef organizátor projektu.

 

Projekt Vianoce! uverejní prvé zamyslenie už 25. 11. na nedeľu Krista Kráľa. Zamyslenia budú pribúdať potom každý deň od prvej adventnej nedele až do sviatku prvého mučeníka sv. Štefana do 26. 12. Čitatelia nás nájdu na Facebooku pod názvom projektu alebo na našej domovskej stránke laura-mladez.sk.

 

 

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00