TOP

Silvia Miškovičová: Modlitba nemá byť jedinou radou pre obete domáceho násilia

V prípade obetí domáceho násilia je pre mňa prioritou ich bezpečie a stabilita, na dosiahnutie čoho využívam všetky vhodné a dostupné právne nástroje. A áno, niekedy aj rozvod.

Cez jej ruky prešlo na sedení množstvo prípadov, ktoré síce mali iné mená a bydliská, sociálnu situáciu a vek, no mali spoločného menovateľa: násilie v rodine. Ani jeden z nich nebol jednoduchý na počúvanie ani na riešenie. Silvia Miškovičová (34) ako právnička vie úplne detailne popísať všetko, čím sa násilie začína a čo s ním treba urobiť – a to tak v rodine, v Cirkvi, ako aj vo výchove a spoločnosti.

 

Nie je tajomstvom, že množstvo kresťanských manželstiev zažíva reálne problém násilia. Prečo to zlyháva tu, kde sa sľubuje úcta, kde má byť Boh inšpiráciou?

// Čítajte celý text //

 

Právnička Silvia Miškovičová: Tvárou v tvár násiliu je každý človek slabý. Niekedy už „len“ prežiť deň navyše je prejavom obrovskej sily

 

Komentáre

Žije v krásnej dedine pri Trenčíne a je študentom Fakulty informačných technológií VUT v Brne. Veľmi rád cestuje po svete a spoznáva nové miesta. Medzi jeho záľuby patrí technika, čítanie kníh a beh.