TOP

Školská taška

Určite poznáte slová piesne Prvá – tá „z dvorov a kín“. Pri pohľade na našu takmer prváčku mi v hlave znie práve táto pieseň, s malou obmenou slov: „Vieš, jedna taška je vždy prvá; vieš, dotyk v dlani po nej trvá…“ Patetické? Nuž, takto si tu žijeme.

Ja viem, že niektorým veciam máme doma tendenciu prikladať priveľkú dôležitosť. Nie je ich veľa, ale prvá školská taška medzi ne určite patrí. Všetky naše deti si mohli vybrať tú svoju, a toto naše posledné škvŕňa nebolo výnimkou.

Tisíc ponúk na internete, rady od priateliek a návštevy obchodov so školskými potrebami nakoniec vyústili do voľby najkrajšej tašky, akú som kedy videla. Okrem tašiek sme tak trochu na lesné zvieratká – ježkov, líštičky, jelene, srnky a tak. A práve srnka to tento rok vyhrala. Veľké hnedé oči ako naša budúca prváčka, magnetický zámok namiesto metrov zipsu, obrovský priestor vo vnútri… Normálne uvažujem, či si nemám jednu kúpiť do práce, ha-ha-ha.

 

 

Taška prišla poštou, vo veľkom balíku ako Bambuľka. Nechali sme dcérku, nech si balík otvorí sama. Do poslednej chvíle nevedela, pre ktorú aktovku sme sa s tatom rozhodli, pridanou hodnotou rozbaľovania bolo teda i obrovské napätie. Tá radosť pri zistení, že vo veľkej škatuli je „tá srnková“… no skrátka, dojatá som až do septembra.

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Objednať predplatné Už mám účet, prihlásiť


Komentáre