TOP

Slová záchranára v prvej línii

Dôležitým posilňovačom imunity je poriadok v hlave. Ľudia, ktorí žijú bez konfliktov, vedia zvládať stres a majú pozitívny prístup k životu, majú vyššiu mieru imunitnej odolnosti.

Ste záchranár v prvej línii a súčasne už máte svoje roky (70), teda patríte do skupiny najohrozenejších . Často na to pri výjazdoch  myslíte, alebo  vás to ani nenapadne, lebo najdôležitejšia je záchrana iných?

Často zabúdam na svoj vek. Necítim sa na svoje miesto v ohrozenej vekovej skupine. Okrem toho som už 9 rokov onkologický pacient. Nádory zabíjajú ročne na Slovensku tisícky ľudí, takže ak ma nezabila rakovina, vírus nemá šancu. Pomáha aj viera! Ak ma Pán Boh potrebuje tu, tak ma tu nechá. Ak som už splnil svoju úlohu, môžem ísť. Snahou byť užitočný vlastne vydieram nebesá. V službách na záchranke sa stretávam s úmrtiami omnoho mladších ľudí a je to často náhle a prekvapivé. Uvedomujem si, že teraz som v pohode, ale o päť minút ma môžu neúspešne resuscitovať.

 

Ako sa vy sám osobne chránite? Čo vaša rodina? Ako to vyzerá, keď prídete domov?

// Čítajte celý text //

 

Komentáre

Žije v krásnej dedine pri Trenčíne a je študentom Fakulty informačných technológií VUT v Brne. Veľmi rád cestuje po svete a spoznáva nové miesta. Medzi jeho záľuby patrí technika, čítanie kníh a beh.