Slovenská katolícka charita v spolupráci s kávičkári.sk spúšťa novoročnú kampaň na pomoc ľuďom v núdzi

Dať si dobrú kávu zahreje na tele i na duši. Zriecť sa aspoň jednej dobrej kávy môže ohriať na tele i duši niekoho iného. Suma, ktorú by ste zaplatili za jednu kávu či koláčik sa môže vďaka charitatívnej zbierke premeniť na teplé jedlo a oblečenie pre ľudí v núdzi.

Slovenská katolícka charita už 95 rokov aktívne pomáha ľuďom v núdzi v charitných domovoch, sociálnych centrách, útulkoch a nocľahárňach. Pravidelnou nadstavbovou aktivitou sú každoročné projekty, ktoré vyzývajú k celospoločenskej zodpovednosti a zvyšujú povedomie o najčastejších problémoch, s ktorými ľudia v núdzi denne zápasia.

Ich každodenné potreby sú rovnaké, ako potreby všetkých ľudí, no kvôli nepriaznivým životným okolnostiam je pre nich náročné zabezpečiť si čo i len základ –  teplé jedlo a oblečenie. S tým im pravidelne pomáha Slovenská katolícka charita, ktorá organizuje potravinové zbierky, zbierky použitého šatstva a kampaňové projekty, vďaka ktorým sa o možnosti pomôcť ľuďom v núdzi dozvedá čoraz viac podporovateľov pekných myšlienok.

Aktuálne SKCH pomáha takmer 26 – tisícom ľudí v náročnej životnej situácii vo viac, ako 300 charitných zariadeniach. Cieľom najnovšej kampane je osloviť milovníkov dobrej kávy prostredníctvom sociálnych sietí komunity kávičkári.sk, ktorú na Facebooku sleduje 12- tisíc a na Instagrame 17 800 fanúšikov.

Kampaň vyzýva k zrieknutiu sa jednej kávy alebo koláčika s cieľom zlepšiť životnú situáciu ľudí, ktorým sa nedarí „preštrikovať“ životom hladko. Symbolom kampane je obštrikovaná šálka s kávou a štrikovaný koláčik.

Darujte dobrotu! Zriecť sa kávičky či koláča môže každý- finančne prispieť môžu darcovia priamo v kaviarňach, ktoré spolupracujú s projektom SKCH. Dá sa prispieť i online na stránke www.charitapomaha.sk. Čím viac kávičkárov sa k výzve pridá, tým viac teplých svetrov a hrejivých polievok bude môcť SKCH zabezpečiť pre tých, ktorí sú v opatere charitných domov či nocľahárni a postarať sa aj o tých, ktorí najmä počas aktuálnych zimných mesiacov najintenzívnejšie pociťujú nedostatok základných životných potrieb.  Pre viac informácií o charitatívnej zbierke sledujte stránku FB a Instagram „Kávičkárov“ a taktiež stránku Slovenskej katolíckej charity www.charitapomaha.sk a kampaň prebiehajúcu v médiách.

Informovala: Monika Molnárová

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00