Smejeme sa spolu: Za dverami manželskej spálne

Smejeme sa spolu: Za dverami manželskej spálne
Ak žijete v manželstve, možno ste niektorú zo situácií zažili v rôznych obmenách na vlastnej koži. Autorka teda tvrdí, že podobnosť s realitou je čisto náhodná, ale zároveň prudko možná. Veď posúďte sami.

Adam a Eva sa zobudia prvýkrát vedľa seba. Svadobná noc bola dlhá, únavná, no svadobné ráno ich privítalo oboch pripravených na prvé milovanie. Ostýchavé bozky sa stávali vášnivejšími, keď tu zrazu… zazvonil mobil. Prvýkrát Adamovi. Ani sa nepozrel, kto volá, rovno ho zrušil a ospravedlňujúco sa pozrel na Evu. „To nič, láska,“ odvetila Eva a pokračovali ďalej. Neprešla ani minúta a zvonil mobil Eve. Nahnevane sa odtiahla od Adama a zrušila hovor. „Nechceš to vziať?“ Opýtal sa Adam. „Čo si, to nebude nič dôležité,“ odvetila Eva. O minútu zazvonil mobil Adamovi. To už sa Eva uškŕňala a Adam zlostne zazeral na zvoniace zariadenie. „Kto bude volať manželom ráno po svadbe?“ Rozčúlene si mrmlal popod nos. Eva sa posadila, pritiahla si paplón a rozosmiala sa. „Vieš čo, vybavme tie hovory a potom si vypneme mobily,“ navrhla mu. „Dobrý nápad,“ odvetil Adam a zdvihol. „Serus, bratu,“ ozvalo sa v telefóne, „neruším?“ To už sa Eva smeje úplne nahlas. Adam sa neovládol a rozosmial sa tiež.

O dva roky neskôr. Eva a Adam majú prvé dieťa. Práve im skončilo šestonedelie.

Adamovi pípla pripomienka v mobile. „Láska, dnes sa na teba teším!“ Zakričal na Evu z kuchyne. „Prosím? Nepočujem, malý reve,“ zakričala Eva naspäť. „Že dnes večer si spravíme pekný čas,“ odkričal Adam. Deň ubehol ako voda. Adam sa fakt snažil, priniesol Eve kvety a ona navarila špeciálnu večeru. Adam sa podujal uložiť syna. Eva si obliekla tú čipkovanú spodnú bielizeň, ktorá jej bola pred tehotenstvom dobrá a dnes zakrýva o čosi menej ako predtým. Dohodli sa, že si dajú rande v obývačke, keďže drobec spí v spálni. Po dlhej sprche a v dobrej nálade Eva pustí jemnú romantickú hudbu, nachystá sviečky, naleje víno do pohárov a čaká na Adama. A čaká, a čaká, až kým zo spálne nezačuje dvojité odfukovanie. Nevadí to, snaží sa prehltnúť mierne rozčarovanie, zobudí potichu Adama, ten sa polohlasne ospravedlňuje, zakopne o papuče, kýchne si a zobudí syna, a tentokrát uspáva Eva. Keď malý konečne zaspí a fakt unavená Eva sa pritúli k Adamovi, ten sa chopí príležitosti a objatie jej opätuje. Atmosféra je späť, Adam sa pritúli k Eve tesnejšie… „Dokelu,“ odtiahne sa Eva. „Všade je mlieko! Malý papal iba z jedného,“ utiera seba, Adama a do toho sa plienkou pokúša zastaviť striekajúce mlieko. Adam sa len pousmeje: „To nič, za peeling z materského mlieka sa platia ťažké peniaze, ja to mám zadarmo!“

 

Smejeme sa spolu: Za dverami manželskej spálne

 

O mesiac neskôr.

Syna zobrala babka na prechádzku. Len čo ju Eva vyprevadila, napísala smsku Adamovi do práce. Ten využil obednú pauzu, prihrnul sa domov a spoločne si užili bez toho, že by sa museli báť, že zobudia dieťa. „Trhli sme rekord?“ Pýta sa Adam. „Nie, ale boli sme blízko,“ smeje sa Eva. „Bolo to super,“ pobozká ju Adam a ide sa osprchovať. Bolo to fakt super, zamyslí sa Eva, no niečo jej nedá. Urobí si ovulačný test a neveriaco hľadí na dve fakt silné čiarky. „Vieš čo, láska, asi som si mala spraviť najprv test a tak ti písať smsku,“ hovorí mu Eva. „Nevadí, bude sranda,“ odvetil Adam.

O dva roky.

„Dnes máme rande, láska, príď z práce skôr,“ kýva Eva Adamovi. „Posnažím sa, ľúbim ťa,“ zamáva Adam. Celý deň sa teší, ako si večer s manželkou spravia pekný čas. Lenže človek mieni… Po príchode nájde doma čistý blázninec. Najmenší dvojmesačný Petrík dostal teploty, dvojročný Samko reve, že dnes nebol vonku a Eva je na pokraji nervového zrútenia. Kolotoč povinností ich oboch stiahne a keď konečne o deviatej spia obe deti, Eva zahlási: „Máš chuť sa milovať?“ Vyčerpaný Adam nechce priznať, že by ocenil pohár piva, tak sa pozbiera a zahlási: „Ideme na to!“ Po chvíli sa ozve plač zo Samkovej izby. „Nechaj tak, idem ja,“ natiahne na seba boxerky a vybehne utíšiť syna. Vráti sa a pokračujú, kde prestali. O pár sekúnd sa ozve Petríkov plač. „Skúsim ho rýchlo nakojiť,“ odbehne zase Eva. Po chvíli je naspäť a obaja sa snažia pokračovať. Neubehne ani minúta, keď sa obaja chlapci rozplačú naraz. „Ja to vzdávam,“ ozve sa Adam, no to už Eva letí k Petríkovi a utišuje ho. Adam donesie Samkovi vodu, pohladká ho a prisadne si k Eve na gauč. „Netflix?“ „Čo už, asi nechcú súrodenca,“ usmeje sa Eva a prikývne.

 

Smejeme sa spolu: Za dverami manželskej spálne

 

O desať rokov. K Samkovi a Petríkovi pribudli Jakub a Emilka. Adam a Eva sa s celou rodinou presťahovali do domu.

Večer. Ticho. Všetky deti spia. Každé vo svojej izbe. Adam a Eva sedia na gauči a pozerajú telku. „Láska?“ Pozrie Adam na Evu. „Nooo?“ „Počuješ to ticho?“ Adam pozrie na Evu a tá hneď pochopí. Keď už je po všetkom a Adam s Evou ležia vedľa seba, zhora sa ozve Jakubkov hlas. „Tati, plečo ste s mamou holí?“ Adam rýchlo prehodí cez Evu deku, natiahne si trenky a vybehne po schodoch za Jakubom. „A ty prečo nespíš? My sme sa prezliekali do pyžama,“ zahovára Adam. „Neklam, ja som vás sledoval! Mne vždy vlavíš, že nemám behať holý po byte, aby som neplechladol a vy ste boli obaja holí hloooozne dlho!“ „Jakubko, sľubujem, že ti to všetko vysvetlím zajtra, teraz už pekne spinkaj,“ ukladá Adam syna a počuje, ako sa Eva pridusene smeje pod dekou. „Už sa milujeme jedine v spálni a za zamknutými dverami,“ zahlási, keď sa červený a už kompletne oblečený Adam vráti dole.

O štyridsať rokov.

Lenivé nedeľné ráno. Adam s úžasom hľadí na Evu. „Miláčik, to bola krásna noc.“ „Srdiečko, to vieš, že bola.“ „Kvietok, spravíš mi kávu?“ „Samozrejme, láska.“ „Ďakujem, bobáčik. Hneď som pri tebe v kuchyni, len si vybavím jeden telefonát.“ Adam berie mobil do ruky, vytočí číslo. Eve zazvoní telefón. „Prosím, tu Eva Horáková.“ Adam zloží telefón, pomädlí si ruky a zamrmle si: „Vedel som, že sa to začína na E!“

Téma+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00