Spoločenstvá sa každý deň o 19:00 modlia za mier a pokoj vo svete

Spoločenstvá sa každý deň o 19:00 modlia za mier a pokoj vo svete
Každý deň od 19:00 do 20:30 sa spoločenstvá na Slovensku modlia za mier na Ukrajine a v Európe. Pomocou livestreamových prenosov sa snažia zjednotiť ľudí na Slovensku v modlitbe, aby sa upokojila vojnová situácia a za ochranu pre utečencov, ktorí museli opustiť svoje rodiny či domovy.

O nič nebuďte ustarostení. Ale vo všetkom modlitbou, prosbou a so vzdávaním vďaky prednášajte svoje žiadosti Bohu.“ (Flp 4,6)

Prečo vznikli Modlitby za mier?

Kresťanské spoločenstvá reagujú na konflikt na Ukrajine a spoločne s ďalšími projektami na Slovensku vytvárajú sieť modlitieb, ktorá prosí o upokojenie situácie vo svete.  Každý deň sa ľudia môžu spojiť so spoločenstvom v modlitbe a chvále prostredníctvom živého vysielania na stránke modlitbyzamier.sk, facebookových stránkach spoločenstiev a tiež projektu Godzone. Modlitby tento týždeň vedú spoločenstvá, ako napríklad Spoločenstvo SP, Spoločenstvo Martindom, tiež Spoločenstvo Calvary či Spoločenstvo Piar.

„Modlíme sa za ukončenie vojny na Ukrajine a za mier na celom svete. Modlíme sa za predstaviteľov národov, aby boli vedení Božou láskou, za prekonanie strachov a neistoty v budúcnosti,“ hovorí Katarína Višnovská z projektu Godzone.

Spoločenstvá sa každý deň o 19:00 modlia za mier a pokoj vo svete

 

Dá sa zapojiť aj inak?

Okrem spoločných modlitieb si ľudia môžu na stránke modlitbyzamier.sk vybrať konkrétny polhodinový blok, kedy sa záujemcovia budú modliť a prosiť za viaceré úmysly. Okrem toho sú na tejto stránke dostupné aj všetky ostatné informácie a dostupný je tiež archív modlitieb.

Projekt Modlitby za mier je zastrešený spoločenstvami a projektmi Godzone, ZKSM, Moja komunita, MaranaTha, Spoločenstvo pri KU, Južania, Piar, Spoločenstvo Martindom, Shekinah, Koinonia Jána Krstiteľa, Maják, Nový Jeruzalem, Otcovo srdce pre Slovensko, Otcova stodola, Spoločenstvo novej evanjelizácie a Spoločenstvo SP.

Za Godzone projekt informovala a zostavila Kristína Vrábová

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00