Stretnúť Sheilu: Prvé stretnutie študentky a jej biologickej matky

Stretnúť Sheilu: Prvé stretnutie študentky a jej biologickej matky
Ashley Comerová, mladá fotografka z Massachusetts, vyrástla v adoptívnej rodine. Keď dovŕšila vek dvadsaťdva rokov, rozhodla sa využiť svoje právo dozvedieť sa detaily o svojej skutočnej matke. Požiadala o ne a o niekoľko týždňov sa so svojou biologickou matkou po prvý raz stretla.

Po celý život som bola zvedavá,“ vraví mladá fotografka. Odhodlala sa kontaktovať agentúru, ktorá pred rokmi sprostredkovala jej adopciu. Agentúra jej poskytla niekoľko informácií, ale nebolo ich veľa: meno, farba očí, vlasov a spoločná záľuba – hra na flaute.

Ashley sa osmelila a svojej skutočnej matke napísala list, v ktorom ju požiadala o stretnutie. Na odpoveď si musela chvíľu počkať, ale napokon ju jej matka Sheila pozvala k sebe domov. Ashley sa ako študentka umenia a dizajnu rozhodla spracovať toto emocionálne náročné stretnutie formou fotografie.

Cesta za matkou nebola jednoduchá. Rástlo v nej obrovské vzrušenie z toho, čo príde, ale aj nervozita a obavy. To, čo Ashley v tejto situácii upokojilo, bola vášeň pre fotografiu, keďže vedela, že ju s ňou zdieľa aj jej skutočná matka. Sheile oznámila, že chce stretnutie zdokumentovať, a tá sa súhlasila, pretože aj ona, rovnako ako jej dcéra, miluje umenie.

Ženy sa stretli a strávili spolu niekoľko víkendov. Počas nich sa Ashley nebránila vypočuť si Sheiline spomienky na rozhodnutie vzdať sa dcérky v prospech adopcie. „Pôrodná asistentka mi povedala: „Neverím, že sa jej vzdávate.“ Odpovedala som jej: „Dala som jej život, aby som jej dala život.““ Ashley toto rozhodnutie vníma bez pocitu trpkosti. Adopciou získala milujúcich rodičov, ktorí jej do života dali všetko, čo potrebovala: „Pretože ma vychovala milujúca rodina, cítim obrovskú vďačnosť za život, ktorý mi bol darovaný.“

Fotografka vníma svoju skutočnú matku ako vzdialenú príbuznú. Jej adoptívni rodičia sú rodičmi, Sheila pravdepodobne po celý život ostane Sheilou. „Nedokážem vyjadriť svoje emócie z týchto stretnutí. Najvýstižnejším prostriedkom ich vyjadrenia sú fotografie,“ vraví Ashley.

Ashley sa nebráni stretnutiu s biologickým otcom, ale necíti, že na to už dozrel čas. „Stretnutie so Sheilou musí vo mne ešte doznieť,“ vyznáva sa mladé dievča, ktoré sa odhodlalo nahliadnuť do svojej minulosti a doplniť tak chýbajúci kúsok do obrazu svojej identity.

 

Stretnúť Sheilu: Prvé stretnutie študentky a jej biologickej matkyStretnúť Sheilu: Prvé stretnutie študentky a jej biologickej matkyStretnúť Sheilu: Prvé stretnutie študentky a jej biologickej matkyStretnúť Sheilu: Prvé stretnutie študentky a jej biologickej matkyStretnúť Sheilu: Prvé stretnutie študentky a jej biologickej matkyStretnúť Sheilu: Prvé stretnutie študentky a jej biologickej matkyStretnúť Sheilu: Prvé stretnutie študentky a jej biologickej matkyStretnúť Sheilu: Prvé stretnutie študentky a jej biologickej matkyStretnúť Sheilu: Prvé stretnutie študentky a jej biologickej matkyStretnúť Sheilu: Prvé stretnutie študentky a jej biologickej matky

Svet+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00