Svedčili sme pápežovi – a on nás povzbudil

Svedčili sme pápežovi – a on nás povzbudil
Dva manželské páry – dva špecifické a občas i neľahké životné príbehy. Peter a Lenka, René a Nikola sa stretli so Svätým Otcom a svedčili mu o tom, že život s Bohom má naozaj zmysel.
PETER A LENKA LIŠKOVCI

Ako ste sa dostali priamo k Svätému Otcovi? Kto vás oslovil?

Peter: Pozvanie na svedectvo sme dostali od otca biskupa Mareka Forgáča, ktorý nás osobne pozná od vysokej školy. Pán to tak zariadil, že v kľúčových okamihoch môjho života stál pri mne ako duchovný otec. Keď som ležal v Nemecku v kritickom, život ohrozujúcom stave, otec Marek v ten deň presunul všetky povinnosti. Celú noc šoféroval auto za mnou, aby mi udelil sviatosti a povzbudil ma. Bola to silná skúsenosť milujúceho Otca.

Svedčili sme pápežovi – a on nás povzbudil

 

Pápeža ste sa pýtali, ako povzbudiť mladých k objatiu kríža. Kto povzbudzoval vás, aby ste boli schopný prijať kríž – chorobu Petra –, ktorý vás stretol?

Peter a Lenka: S istotou môžeme povedať, že bez Boha a jeho pomoci by sme to nezvládli. Keď to rozmeníme na drobné, tak to bola predmanželská čistota, vďaka ktorej sme mohli vybudovať dva kľúčové piliere nášho manželského vzťahu: vzájomnú úctu a dôveru. Celých päť rokov choroby sme si to uvedomovali. Vďaka čistote, ktorú sme predtým žili, sme mohli vzájomne obstáť v ťažkostiach, ktoré prišli neskôr.

 

Čo si z toho stretnutia odnášate vy osobne?

Peter a Lenka: Zážitok veľkej Božej lásky a skúsenosť, že Boh vie všetko použiť na dobro. Svätý Otec nás pozval, aby sme sa nechali objať Ježišom a kríž objímali spolu s ním. Povzbudil nás, aby sme prinášali radosť, úsmev a blízkosť.

 

Svedčili sme pápežovi – a on nás povzbudil
Dar Svätému Otcovi

 

Hovorili ste o tom, že Anka Kolesárová má vo vašich životoch významné miesto. Ako ste sa k nej dostali?

Peter: Vo Vysokej nad Uhom som zažil čistú radosť. Tu sa začalo moje obrátenie. Povedal som si v srdci, že ak existuje skutočne taká radosť, tak môže existovať aj Boh. Po niekoľkých rokoch som mohol vidieť, že Ankine dary nie sú len čistota, ale aj požehnanie do celej rodiny.

 

Máte tri krásne deti, ktoré sú pre vás darom. Aké dary ste však priniesli pápežovi Františkovi vy?

Peter a Lenka: Sme vďační Bohu za naše deti. Učia nás milovať. Vďaka našim deťom sme objavili obrovský dar – dojčenie a vzťahovú výchovu, kde sami môžeme lásku nielen dávať, ale aj prijímať. Spoznávame pritom, aké je dôležité milovať konkrétne. A srdce nám horí pre dojčenie.

Peter: Spolu s manželkou slúžime v oblasti dojčenia. Vidíme v ňom obrovský, neraz podceňovaný dar. Moja manželka Lenka už osem rokov dojčí a som na ňu hrdý. Svätému Otcovi sme darovali prívesok vyrobený z manželkinho materského mlieka. A poprosili sme ho, aby sa modlil za dojčenie na Slovensku a vo svete, aj za našu službu.

Viera+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00