Už tento štvrtok 16. júna začnú Bratislavské Hanusove dni

Už tento štvrtok 16. júna začnú Bratislavské Hanusove dni
Už tento štvrtok 16. júna začnú Bratislavské Hanusove dni, mestský kultúrno-akademický festival na prieniku kresťanstva a dnešnej spoločnosti. Po minuloročnom úspechu sa festival opäť vracia do nádhernej záhrady Pálffyho paláca od 16. – 20. júna 2022.
11. ročník bude o Krehkosti identít!

Témou tohto ročníka je Krehkosť identít, ktorú nám približuje šéfdramaturg festivalu – Juraj Šúst: “Ako možno lepšie rozumieť svojej sexualite? Svojmu pohlaviu? Svojej generácii či príslušnosti k spoločnosti, národu a viere? Tohtoročné BHD bude hľadať, či a ako je možné aj v „tekutej“ spoločnosti žiť v pevných a ukotvených identitách. A tiež, nakoľko naše hodnotové, kultúrne a (ne)náboženské východiská vplývajú na našu schopnosť vyjsť zo seba smerom k druhému. Ako je možné mať pevné postoje a zároveň nevnímať druhého ako hrozbu, ale viesť s ním autentický dialóg?”

 

Hľadáme vzory!

Napríklad aj v živote blahoslaveného cisára Karola I. Jeho životné postoje nám osobne sprostredkuje pravnuk posledného rakúsko-uhorského cisára – arcivojvoda Imre von Habsburg-Lothringen.

Ďalším vzácnym hosťom je americký dominikán Fr. Gregory Maria Pine, O.P., známy z podcastu Godsplaining alebo Pints with Aquinas. Vo svojej prednáške bude argumentovať, prečo je cnosť rozumnosti podstatná pre šťastný život.

 

Program bude pestrý!

V nedeľu čaká návštevníkov talkshow spojená s koncertom dvoch hudobných párov: právom oceňované duo Lash & Grey a manželia Jana a Lukáš Zubajoví. Max Kašparů sa pripojí svojim nadhľadom do podujatia s názvom Snowflake generation, v ktorom budú štyria mladí ľudia rôznych svetonázorov diskutovať o ich identite. Neobídeme ani otázky, prečo sa pápež pletie do ekonomiky, či prečo nám chýba katolícka kaviareň. Všetky podujatia festivalu nájdete tu v programe.

 

Diskusie pokračujú na Hanusovej terase

Novinkou tohto ročníka je Hanusova terasa! Okrem tradičného obchodíku s kvalitnými knihami tu nájdete aj stánok s občerstvením. Po podujatí pokračujte v diskusii s priateľmi a novými známymi pri pive alebo šálke kávy a drobnom občerstvení v príjemnom prostredí našej Hanusovej terasy.

 

Pozvite svojich priateľov

Čo tak pozvať kolegu z práce, dobrých známych, s ktorými sa už rok dohadujete na stretnutí či manželku na výnimočný večer? Pre všetkých váhajúcich spúšťame akciu 1+1. Dva lístky tak dostanete za cenu jedného! (Akcia platí na všetky druhy festivalových lístkov.)

 

Organizátorom je Spoločenstvo Ladislava Hanusa

Organizátorom festivalu je Spoločenstvo Ladislava Hanusa, ktorého poslaním je prinášať Krista a Evanjelium do verejného života na Slovensku. Už viac ako 19 rokov sa usiluje spájať vieru s rozumom duchovno-intelektuálnou formáciou mladých osobností z kresťanského prostredia a angažovaním sa pre spoločné dobro v najrôznejších oblastiach kultúrneho a verejného života.

Tlačová správa+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00

Obchod+