Už vám biskup naberal polievku?

Už vám biskup naberal polievku?
Ak nie, rozhodne využite príležitosť. Biskupov v zástere nevidíte každý deň.

Nie, toto nie je zrovna prvoaprílový žart. Milosrdní bratia (majú to aj v názve, tak to musia robiť – šíriť milosrdenstvo) spolu s bratislavským biskupstvom budú už tento piatok 5. apríla rozdávať pôstnu polievku.

Otec biskup Jozef Haľko i Stanislav Zvolenský si oblečú zástery a s radosťou sa zhostia roly hostiteľov – sami budú naberať polievku tým, ktorí k Milosrdným bratom v tom čase (12.00 – 14.00 hod.) zavítajú.

Či bude naozaj pôstna (chuťou), nevedno.

 

Už vám biskup naberal polievku?

 

No dôležité je, že ňou prispejete na dobrú vec. Podstatou totiž nie je polievka, ale groše, ktoré za ňu vhodíte. Podporíte nimi pôstnu iniciatívu Katolíckeho hnutia žien Slovenska – Podeľme sa! To znie stále príliš všeobecne, tak si to rozmeňme na drobné – podporené budú dva projekty: Centrum pre deti a rodiny Dominika v Košiciach (poskytuje starostlivosť deťom, ktorých doterajšia výchova je vážne ohrozená alebo narušená, niektoré z nich boli týrané a zneužívané) a dobudovanie druhej časti budovy Krízového centra Vincentínum v Košiciach (umožní dôstojný život rodinám, stane sa miestom pre poskytovanie sociálnych služieb a poradenstva).

Tak čo, už ste hladní?

Viera+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00