TOP

Vaše deti potrebujú, aby ste prestali viesť uponáhľaný život

„Ak nemáte čas na veci, na ktorých záleží, prestaňte robiť veci, na ktorých nezáleží.“ (Courtney Carver)

Autor: Rachelle Crawford 

V uponáhľanosti som bola naozaj skvelá. Myslím tým, že som na nič nemala čas. Bielizne bolo stále viac, musela som sa starať o choré deti; a starostlivosť o mňa samu či môj osobný rast, tie sa k slovu ani nedostali. Ale náhlili sme sa, to áno. A bola som na to hrdá.

 

„Počkaj chvíľu.“

V jedno typické uponáhľané popoludnie som synovi odpovedala klasickým spôsobom: „Počkaj chvíľu.“ Povedala som to v ten deň už asi piaty raz. Frustrovaná z jeho netrpezlivosti som zdvihla zrak a zazrela som v jeho očiach presne ten istý pohľad.

Možno už čakal viac než hodinu, aby som mu podala kúsok syra, rozviazala uzlík alebo mu vysvetlila, ako sa bábätká dostanú do bruška. Bola som však príliš rozptýlená svojím vlastným uponáhľaným životom.

Začala som uvažovať, či vlastne v živote robí aj niečo iné okrem čakania na mňa.

Keďže som nemala čas najmä kvôli deťom, namýšľala som si, že ak môžu pre mňa urobiť tú najmenšiu maličkosť, je to „chvíľu počkať“. Veď bezchybné materstvo zaberá veľa, tak veľa času!

Avšak moja uponáhľanosť spôsobila, že som prichádzala presne o ten život, ktorý som sa snažila žiť. V snahe darovať našim deťom kvalitné detstvo som zabudla, že to, čo vlastne potrebujú najviac, som ja sama.

 

V spomalenej krajine

Opustila som uponáhľaný život a vydala sa na pátranie po živote v prítomnosti.

Ak ste zvyknutí na život v rýchlom tempe, spomalenie vám môže pripadať ako cudzí jazyk. Dá sa to skutočne porovnať s kultúrnym šokom.

Každý nešikovný, váhavý krok ma prekvapil. Namiesto nudy som objavila zvedavosť. Namiesto lenivosti som objavila vášeň.

Čo je však najlepšie, spomalením som získala

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Objednať predplatné Už mám účet, prihlásiť


Komentáre