Vianočné tipy na knižné darčeky: pre rodičov

Vianočné tipy na knižné darčeky: pre rodičov
Vianočné tipy na knižné darčeky: pre rodičovRodney Stark: Vyriekli krivé svedectvo

Kniha Vyriekli krivé svedectvo vyvracia zaužívané mýty a nepravdy o Katolíckej cirkvi. Hovorí o inkvizícii, križiackych výpravách, údajnom odpore Katolíckej cirkvi k vede či o jej postoji k slobodnému podnikaniu. Je podložená výskumom rešpektovaných vedcov z posledných desaťročí. Autor knihy Rodney Stark pritom nie je katolík. Pôsobí ako profesor sociológie na najväčšej baptistickej vysokej škole na svete Baylor University v Texase, USA.

 

Knihu Vyriekli krivé svedectvo si môžete zakúpiť tu.

 

 

Vianočné tipy na knižné darčeky: pre rodičovC. S. Lewis: O zármutku

Lewisovo dielo O zármutku nie je obyčajná kniha. Je to svedectvo o tom, ako sa jeden muž statočne postavil tvárou v tvár svojej úzkosti. Ide o záznam skúmania vlastného zármutku s cieľom lepšie pochopiť, čo sa od nás očakáva v tomto živote, v ktorom musíme rátať s bolesťou a žiaľom zo straty našich milovaných.

 

Knihu O zármutku si môžete zakúpiť tu.

 

Vianočné tipy na knižné darčeky: pre rodičovViliam Dobiáš, Martin Ližičiar: Zabíja nás ľahostajnosť k sebe i druhým

Knižný rozhovor prináša životnú cestu záchranára (známeho tiež z televízneho seriálu 112), ale aj pohľad do zákulisia lekárov, ktorí sa ponáhľajú po našich cestách s majákmi. Nevyhýba sa ani téme smrti a zomierania, prezradí i to, ako mať zdravé telo i dušu a tiež to, čo fascinuje tohto lekára na Stvoriteľovi a dokonalom ľudskom tele.

 

Knihu Zabíja nás ľahostajnosť k sebe i druhým si môžete zakúpiť tu.

 

Vianočné tipy na knižné darčeky: pre rodičovMaroš Kuffa: Kazateľnica život

Príbehy, ktoré rozpráva farár Marián Kuffa zo svojej kazateľnice, počúvajú všetci so zatajeným dychom. Netreba ich prikrášľovať ani vylepšovať. Sú zo života a sú pravdivé a reálne; tak ako sa stali. Často priame i tvrdé, no vždy láskavé.

 

Knihu Kazateľnica život si môžete zakúpiť tu.

 

 

Vybrala: Miroslava Šišková

Názory+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00