Všetky cesty vedú do Ríma

Všetky cesty vedú do Ríma
Hovorí sa, že všetky cesty vedú do Ríma. Ale viete kde tá cesta začína? No predsa v Rádiu LUMEN. Počas piatich mesiacov majú poslucháči katolíckeho rádia možnosť získať jeden z desiatich zájazdov do Večného mesta.

V skoršom 4. storočí Rimania vybudovali rozsiahlu cestnú sieť, ktorá sa tiahla 53,000 míľ po celom impériu. Každá rímska míľa bola dlhá 1463 metrov. Aj preto sa hovorí, že všetky cesty vedú do Ríma. Tentokrát sa tá cesta začína v Rádiu LUMEN. Spozornieť by mali všetci poslucháči, no najmä patróni rádia, pretože práve status patróna je jednou z podmienok ako sa do súťaže možete zapojiť. Potom stačí si už len naštudovať 100 otázok a odpovedí o Ríme, ktoré sú zverejnené na lumen.sk a pozorne počúvať kedy je výzva aktuálna. “Vtedy sa totiž veľmi ľahko môže stať, že moderátor Lumenády zatelefonuje práve Vám a položí jednu náhodne vybranú otázku. Ak odpoviete správne, zájazd je Váš”, upresňuje PR manažérka Rádia LUMEN Andrea Poláčková. Navyše, získate ešte jedno miesto a rozhodnete o tom, komu ho venujete. Môžete tak potešiť niekoho, koho máte radi. Súťaž s názvom Všetky cesty vedú do Ríma s CK Awertour bude prebiehať až do apríla 2019 počas vybraných mesiacov. Prvé dve etapy sa skončili úspešne a Rádio LUMEN už pozná dvoch majiteľov leteniek. Do Večného mesta poputuje patrónka Alžbeta z Jacoviec s manželom a patrónka Dominika z Trenčianskej Teplej. “Mňa to veľmi potešilo, ale vôbec som nečakala, že mi môžu z rádia zavolať. Priznám sa otázky som nemala naštudované, pretože si vždy hovorím, že mne sa to nemôže stať, ale dá sa povedať, že mi sadla. Videla som film o Jánovi XXIII. a tak som vedela, ktorý pápež zvolal Druhý vatikánsky koncil”, opisuje Dominika, ktorá má k cestovaniu blízko. Pôsobí totiž v oblasti logistiky. “Kolegyne v práci boli prekvapené, že naozaj sa v nejakej súťaži dá vyhrať zájazd. Veľmi ďakujem Rádiu LUMEN za túto krásnu hodnotnú výhru”, s úsmevom dodáva Dominika, ktorá by do Ríma rada cestovala s manželom.  

 

Pripomeňte si s Lumenom 1150 rokov od smrti sv. Cyrila

V roku 2019 uplynie presne 1150 rokov od smrti vierozvestca Cyrila a rovnako tak aj od založenia 1. diecézy na území Veľkomoravskej ríše. Byzantský teológ, misionár, zakladateľ slovanského písomníctva a brat Metoda, Konštantín Filozof pochádzajúci zo Solúna len krátko pred smrťou prijal rehoľné meno Cyril. Hrob a pozostatky sv. Cyrila sa nachádzajú v Bazilike sv. Klementa, ktorú výhercovia súťaže Všetky cesty vedú do Ríma navštívia. Bazilika sv. Kríža, kde turisti z celého sveta obdivujú najvzácnejšie relikvie sveta, či stretnutie na Svätopeterskom námestí s predpoludňajšou audienciou u Pápeža Františka vo Vatikáne spojenou s jeho požehnaním, nebudú chýbať počas 5-dňového pobytu. Výhercov určite poteší aj prehliadka Baziliky sv. Petra vo Vatikáne, fakultatívna návšteva Vatikánskych múzeí so Sixtínskou kaplnkou či prehliadka Baziliky Santa Maria Maggiore, kde pápež Hadrian II. schválil staroslovienčinu za bohoslužobný jazyk. Ak túžite navštíviť aj miesto, kde sa nachádzajú okovy, ktorými bol sv. Peter zviazaný počas väznenia v Ríme, vidieť slávne Koloseum a tiež Trajánovo fórum práve Rádio LUMEN vám ponúka jedinečnú príležitosť získať 5-dňový letecký pobyt v Ríme. Po skončení súťaže v máji 2019 všetci výhercovia spoločne navštívia srdce kresťanstva. “Pred nami sú však ešte tri etapy súťaže a ja prezradím, že najbližšie budeme pokračovať v decembri, takže už teraz sa môžete stať patrónom Rádia LUMEN a začať si pomaly študovať reálie Večného mesta”, povzdbudzuje PR manažérka rádia Andrea Poláčková.

 

Prečo sa stať patrónom Rádia LUMEN

K nebeskému patrónovi Rádia LUMEN sv. Michalovi archanjelovi sa pridávajú aj zástupy pozemských patrónov. A práve Vy môžete byť jedným z nich. Ak ste verným poslucháčom rádia a túžite byť súčasťou spoločenstva, ktoré vzniklo vďaka priaznivcom a podporovateľom Rádia LUMEN buďte to práve Vy, kto sa stane novým patrónom a poputuje k hrobu sv. Cyrila do Ríma. “Všetci patróni môžu celoročne využívať množstvo benefitov, ktoré sú určené práve pre nich. Za všetky spomeňme úmysly modlitieb vo vysielaní či na webstránke lumen.sk, svätá omša slúžená za všetkých patrónov, vianočný darček, zľava na poplatok za pieseň na želanie i časopis Lumen klub”, dodáva A. Poláčková.  Rádio LUMEN je tu pre vás už štvrťstoročie práve preto, že od svojich poslucháčov sa mu dostáva každý deň tej najvzácnejšej formy podpory a tou je modlitba. A preto vás o ňu prosí aj naďalej.

Autor: Rádio Lumen

 

 

 

 

Svet+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00