Výber partnera / Ako si nezobrať teľa

Výber partnera / Ako si nezobrať teľa
Kedy reagovať na blikajúce červené kontrolky a zo vzťahu radšej utekať? Má šancu na úspech vzťah kresťana s neveriacim partnerom? Má mať prednosť chémia alebo rozum? Prečo sa častejšie rozvádzame, hoci sa berieme starší a máme viac času na prípravu? Aj na tieto otázky sme hľadali odpovede v rozhovore s verbistom Jánom Štefancom.
Na manželstvo ste pripravovali viac ako tritisíc snúbeneckých párov. V praxi ste zrejme videli vážne dôsledky toho, keď si niekto vybral zlého životného partnera.

Tí mladí ľudia, ktorí si nevybrali správne, mi písali alebo osobne prichádzali sa so mnou radiť, čo majú robiť ďalej. Ale nebolo ľahké im odpovedať, lebo keď už niečo nie je naštartované správne, tak sa to ťažko napráva. Tým, že som sa v Univerzitnom pastoračnom centre venoval príprave študentov na manželstvo, tak som pochopil, že jednou z mojich cenných služieb je odradiť tých, ktorí to nemajú vo vzťahu dobre našliapnuté.

 

To ste vážne odrádzali dospelých ľudí, aby si rozmysleli svadbu? 

Áno. Úspešnosť tejto konkrétnej služby som vnímal v tom, keď sa mi podarilo ľudí odradiť od sobáša alebo, lepšie povedané, vyrušiť ich, aby premýšľali, či je ich vzťah skutočne zrelý na sobáš.

// Čítajte celý text //

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00