TOP

Vyspelý New York sa vrátil v čase

Spojené štáty americké, bašta progresu, ešte dnes so slzami v očiach spomínajúce na udalosti z 11. septembra 2001, keď sa stali obeťou teroristického útoku na ich nedotknuteľnú demokraciu. V nasledujúcich rokoch USA sprísnili bezpečnostné opatrenia a nastal neúnavný boj proti terorizmu, v snahe nedopustiť, aby sa 11. september zopakoval. Ich „demokracia“ sa spamätala zo šoku a po osemnástich rokoch opäť „prekvitá“.

Tentoraz využíva demokraciu v boji proti vlastným bezbranným, nenarodeným deťom. V štáte New York nastali prudko „progresívne“ zmeny. Podľa nového znenia potratového zákona má „každý človek, ktorý otehotnie, základné právo rozhodnúť sa dokončiť tehotenstvo do riadneho termínu, porodiť dieťa, alebo podstúpiť potrat“ aj po 24. týždni, ak podľa názoru zdravotníka „plod nie je životaschopný alebo je potrat nutný z dôvodu ochrany pacientovho života alebo zdravia“ (takéto prípady ohrozenia života matky vlastným dieťaťom sú vo vyššom štádiu tehotenstva takmer nulové, nehovoriac o tom, že pacientovo „zdravie“ je mimoriadne široký pojem). Aby toho nebolo málo, legislatívci súčasne vypustili ustanovenie, podľa ktorého sa

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Objednať predplatné Už mám účet, prihlásiť


Komentáre