#ziveslovo 10.8.2021

#ziveslovo 10.8.2021

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Veru, veru, hovorím vám: Ak pšeničné zrno nepadne do zeme a neodumrie, ostane samo. Ale ak odumrie, prinesie veľkú úrodu.

Kto miluje svoj život, stratí ho, a kto svoj život nenávidí na tomto svete, zachráni si ho pre večný život.

Ak mi niekto slúži, nech ma nasleduje! A kde som ja, tam bude aj môj služobník. Kto bude mne slúžiť, toho poctí Otec.“

Jn 12, 24-26

mama a katechétka Mária Kohutiarová

Zomrieť – ani pomyslieť? Ale, bez smrti to nejde. Tréning na smrť začína tu a teraz, a je neskutočne potrebný! Znamená to pustiť veci, situácie, svoje utkvelé predstavy a presné plány, prestať ťahať pílku na svoju stranu. Zrieknuť sa svojho ja, ktoré myslí len na seba až natoľko, že neostáva priestor milovať blížneho ako seba samého. Nechať sa pribiť na kríž nečakaných okolností bez kriku, metania sa, zlosti a protestu. Uveriť, že Boh vie lepšie, čo má prísť a dáva lepšie veci, ako by som si kedy sám vymyslel. Vtedy, keď (sa) strácam, začína rast požehnania končiaci vo večnosti. V prípade „ja“ metódy je výsledkom hniloba. Aký chcem výsledok?

 

TIP NA DNES:

Dnes v každej nepredvídanej okolnosti, čo ako zabolí a je mimo plánu, znovu uverím, že aj táto „smrť“ je pre večnosť a je darom. Budem za ňu ďakovať Bohu.

 

[edgtf_separator class_name=”” type=”normal” position=”center” color=”f1f1f1″ border_style=”” width=”100″ thickness=”” top_margin=”” bottom_margin=””]

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

#ziveslovo+

Na čo si dať pozor pred svadbou?

Aktuálne tlačové vydanie

Na čo si dať pozor pred svadbou?

Číslo 7, 1. júla 2022

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00

Obchod+