TOP

#ziveslovo 12.3.2022

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Počuli ste, že bolo povedané: ‚Milovať budeš svojho blížneho a nenávidieť svojho nepriateľa.‘

Ale ja vám hovorím: Milujte svojich nepriateľov a modlite sa za tých, čo vás prenasledujú, aby ste boli synmi svojho Otca, ktorý je na nebesiach. Veď on dáva slnku vychádzať nad zlých i dobrých a posiela dážď na spravodlivých i nespravodlivých.

Lebo ak milujete tých, ktorí vás milujú, akú odmenu môžete čakať? Vari to nerobia aj mýtnici? A ak pozdravujete iba svojich bratov, čo zvláštne robíte? Nerobia to aj pohania?

Vy teda buďte dokonalí, ako je dokonalý váš nebeský Otec.“

Mt 5, 43-48

šéfredaktor Martin Ližičiar

Riadne výzvy: Milovať nepriateľov. Modliť sa za tých, ktorí nás prenasledujú. Pozdraviť aj tých, ktorí sa „ku nám nemajú“. Z pohľadu sveta je to nelogické, neférové a nespravodlivé. Prieči sa nám to, bridí a je to „proti srsti“. Božia logika je iná. Božie srdce je neobmedzené, všetkých pokrývajúce a dokonalé. Ježiš nás pozýva byť dokonalými ako nebeský Otec, mať srdce dokonalé ako on. Také srdce sa nikomu a ničomu nebráni, vo všetkom vidí dobré a Dobro, a preto nemá problém ani s dnešnými výzvami. Také srdce neprepočítava, nekalkuluje, iba… miluje! Také srdce má náš nebeský Otec a túži, aby sme ho mali aj my.


TIP NA DNES:

Ako by som si dnes mohol rozšíriť svoje srdce? Voči komu?

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Komentáre

v Slovo+ od začiatku (2013) Vyštudoval saleziánske Gymnázium Jána Bosca v Šaštíne-Strážach. Napriek trom rokom štúdia žurnalistiky na Katolíckej univerzite (a súbežne práce pre Katolícke noviny) „nedobojoval“ vysokoškolský titul a ostal hrdým maturantom. Zatiaľ.  Je autorom desiatich knižných rozhovorov v edícii Inšpirujúci, ďalších dvoch knižných rozhovorov a je tvorcom dvoch titulov – príbehov farára Kuffu.  S manželkou založili v roku 2006 Púť zaľúbených v Šaštíne a sedem rokov viedol tím organizátorov. V roku 2013 založil projekt Slovo+ a vydavateľstvo BeneMedia. Narodil sa v deň, keď František z Assisi založil svoj rád. Možno aj preto mu sú jeho príbeh a jeho snaha prinášať evanjelium sympatické. Chcel by prinášať Slovo nielen cez Slovo+. S manželkou a deťmi (rád) žije v Piešťanoch. Dobre sa tiež cíti v Porte, Ríme a Jeruzaleme. Má rád oškvarkové pagáče, slovenskú hudbu a taliansku kuchyňu.