TOP

#ziveslovo 12.6.2022

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ešte veľa vám mám toho povedať, ale teraz by ste to nezniesli.

Keď príde on, Duch pravdy, uvedie vás do plnej pravdy, lebo nebude hovoriť sám zo seba, ale bude hovoriť, čo počuje, a zvestuje vám, čo má prísť. On ma oslávi, lebo z môjho vezme a zvestuje vám.

Všetko, čo má Otec, je moje. Preto som povedal, že z môjho vezme a zvestuje vám.“

Jn 16, 12-15

šéfredaktor Martin Ližičiar

Teraz by ste to nezniesli. Nepochopili. Neprijali. Niekedy býva naše srdce uzatvorené a udalosti musia dozrieť, aby sme mohli to, čo sa nám deje, prijať… v pravde. S pravdou je spojená pokora – teda nemať srdce pyšné, ale ochotné počúvať a premýšľať. S pravdou je spojená aj dôvera – bojíme sa zraniteľnosti, že bude bolieť to, čo sa máme dozvedieť. Možno práve v tieto dni mnohé veci nechápeme, nevidíme do diaľky a zdá sa nám, že stojíme a tápeme na jednom mieste. Dôverujme (nebojme sa vlastnej zraniteľnosti) a skúsme naše srdce otvoriť novým veciam (aby bolo pokorné) a Boh bude môcť konať. Duch pravdy hovoriť.


TIP NA DNES:

Pred čím si uzatváram srdce, lebo nemám dostatočne pokorný postoj alebo mám strach, že ma to zraní? Dnes je čas jednu z týchto vecí otvoriť.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Komentáre

v Slovo+ od začiatku (2013) Vyštudoval saleziánske Gymnázium Jána Bosca v Šaštíne-Strážach. Napriek trom rokom štúdia žurnalistiky na Katolíckej univerzite (a súbežne práce pre Katolícke noviny) „nedobojoval“ vysokoškolský titul a ostal hrdým maturantom. Zatiaľ.  Je autorom desiatich knižných rozhovorov v edícii Inšpirujúci, ďalších dvoch knižných rozhovorov a je tvorcom dvoch titulov – príbehov farára Kuffu.  S manželkou založili v roku 2006 Púť zaľúbených v Šaštíne a sedem rokov viedol tím organizátorov. V roku 2013 založil projekt Slovo+ a vydavateľstvo BeneMedia. Narodil sa v deň, keď František z Assisi založil svoj rád. Možno aj preto mu sú jeho príbeh a jeho snaha prinášať evanjelium sympatické. Chcel by prinášať Slovo nielen cez Slovo+. S manželkou a deťmi (rád) žije v Piešťanoch. Dobre sa tiež cíti v Porte, Ríme a Jeruzaleme. Má rád oškvarkové pagáče, slovenskú hudbu a taliansku kuchyňu.