TOP

#ziveslovo 14.3.2019

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Proste a dostanete! Hľadajte a nájdete! Klopte a otvoria vám! Lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde, a kto klope, tomu otvoria. Alebo je medzi vami človek, čo by podal synovi kameň, keď ho prosí o chlieb? Alebo keby pýtal rybu, čo by mu dal hada?

Keď teda vy, hoci ste zlí, viete dávať dobré dary svojim deťom; o čo skôr dá váš Otec, ktorý je na nebesiach, dobré veci tým, čo ho prosia.

Všetko, čo chcete, aby ľudia robili vám, robte aj vy im. Lebo to je Zákon i Proroci.“

Mt 7, 7-12

 

šéfredaktor Martin Ližičiar

Lebo každý, kto prosí, dostane. Moment… čo dostane? Nepíše sa tam predsa, že Boh nám ako automat dá to, o čo si zažiadame. Iba… že príde odpoveď, že Boh na našu vernosť zareaguje. Naše pohľady sú krátkodobé a obmedzené, myslíme si, že vieme, čo nás urobí šťastnými, no Boh pozná naše srdcia lepšie ako my sami. Vie, aké sú naše najhlbšie túžby. Vie, čo je pre nás najlepšie. Nelimitujme ho!


TIP NA DNES:

Skúsme si vybrať jeden úmysel, za ktorý sa budeme celý týždeň modliť. S tým, že poprosíme Boha, aby nás „prekvapil“ svojím návodom, a nedáme mu žiadne limity, čo má urobiť.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

 

Komentáre

v Slovo+ od začiatku (2013) Vyštudoval saleziánske Gymnázium Jána Bosca v Šaštíne-Strážach. Napriek trom rokom štúdia žurnalistiky na Katolíckej univerzite (a súbežne práce pre Katolícke noviny) „nedobojoval“ vysokoškolský titul a ostal hrdým maturantom. Zatiaľ.  Je autorom desiatich knižných rozhovorov v edícii Inšpirujúci, ďalších dvoch knižných rozhovorov a je tvorcom dvoch titulov – príbehov farára Kuffu.  S manželkou založili v roku 2006 Púť zaľúbených v Šaštíne a sedem rokov viedol tím organizátorov. V roku 2013 založil projekt Slovo+ a vydavateľstvo BeneMedia. Narodil sa v deň, keď František z Assisi založil svoj rád. Možno aj preto mu sú jeho príbeh a jeho snaha prinášať evanjelium sympatické. Chcel by prinášať Slovo nielen cez Slovo+. S manželkou a deťmi (rád) žije v Piešťanoch. Dobre sa tiež cíti v Porte, Ríme a Jeruzaleme. Má rád oškvarkové pagáče, slovenskú hudbu a taliansku kuchyňu.