TOP

#ziveslovo 14.9.2019

Ježiš povedal Nikodémovi: „Nik nevystúpil do neba, iba ten, čo zostúpil z neba, Syn človeka.

A ako Mojžiš vyzdvihol na púšti hada, tak musí byť vyzdvihnutý aj Syn človeka, aby každý, kto verí, mal v ňom večný život.“

Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život. Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby sa skrze neho svet spasil.

Jn 3, 13-17

 

šéfredaktor Martin Ližičiar

Čoraz viac ma fascinuje, že nekonečný – neobmedzený – neuchopiteľný Boh sa pokoril, obmedzil a limitoval tak, že sa počal v lone ženy a prišiel medzi nás. Aby sme ho videli, vedeli napodobňovať, aby Ježiš vedel objímať, dotýkať sa, uzdravovať a kriesiť. Aby bol jeden z nás, a predsa Boh. Aby sme mali večný život.

 

TIP NA DNES:

Na narodenie Božieho syna si spomíname každoročne počas Vianoc. Dnes je september, nehrajú koledy, nedostávame darčeky a neozdobujeme vianočné stromčeky. Spravme si však vianočný deň, pretože ten fakt je toho hodný aj dnes. Boh sa rodí do našich vzťahov, radostí i starostí aj 14. septembra.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Komentáre

v Slovo+ od začiatku (2013) Vyštudoval saleziánske Gymnázium Jána Bosca v Šaštíne-Strážach. Napriek trom rokom štúdia žurnalistiky na Katolíckej univerzite (a súbežne práce pre Katolícke noviny) „nedobojoval“ vysokoškolský titul a ostal hrdým maturantom. Zatiaľ.  Je autorom desiatich knižných rozhovorov v edícii Inšpirujúci, ďalších dvoch knižných rozhovorov a je tvorcom dvoch titulov – príbehov farára Kuffu.  S manželkou založili v roku 2006 Púť zaľúbených v Šaštíne a sedem rokov viedol tím organizátorov. V roku 2013 založil projekt Slovo+ a vydavateľstvo BeneMedia. Narodil sa v deň, keď František z Assisi založil svoj rád. Možno aj preto mu sú jeho príbeh a jeho snaha prinášať evanjelium sympatické. Chcel by prinášať Slovo nielen cez Slovo+. S manželkou a deťmi (rád) žije v Piešťanoch. Dobre sa tiež cíti v Porte, Ríme a Jeruzaleme. Má rád oškvarkové pagáče, slovenskú hudbu a taliansku kuchyňu.