TOP

#ziveslovo 15.6.2020

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Počuli ste, že bolo povedané: ‚Oko za oko a zub za zub!‘ No ja vám hovorím: Neodporujte zlému. Ak ťa niekto udrie po pravom líci, nadstav mu aj druhé. Tomu, kto sa chce s tebou súdiť a vziať ti šaty, nechaj aj plášť. A keď ťa bude niekto nútiť, aby si s ním išiel jednu míľu, choď s ním dve. Tomu, kto ťa prosí, daj, a neodvracaj sa od toho, kto si chce od teba niečo požičať.“

Mt 5, 38-42

 

šéfredaktor Martin Ližičiar

Božia logika je nelogická. Aspoň sa nám to tak môže z nášho ľudského pohľadu zdať. Nechať sa dodatočne vyfackať? Nechať sa zbiť aj druhýkrát? Prísť o svoje oblečenie? Áno. Aj keď je to nespravodlivé a neférové? Áno. Boh nám dáva silu a jeho zbrane fungujú inak. Pokora mení srdcia iných. Služba priťahuje.

 

TIP NA DNES:

Dnes sa ozvem človeku, ktorého nemusím mať rád. Splním si povinnosť, do ktorej sa mi nechce. A neurobím to len preto, aby som si „odškrtol“ zoznam. Pridám niečo navyše – zdvojnásobím svoju snahu, ochotu a lásku.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Komentáre

v Slovo+ od začiatku (2013) Vyštudoval saleziánske Gymnázium Jána Bosca v Šaštíne-Strážach. Napriek trom rokom štúdia žurnalistiky na Katolíckej univerzite (a súbežne práce pre Katolícke noviny) „nedobojoval“ vysokoškolský titul a ostal hrdým maturantom. Zatiaľ.  Je autorom desiatich knižných rozhovorov v edícii Inšpirujúci, ďalších dvoch knižných rozhovorov a je tvorcom dvoch titulov – príbehov farára Kuffu.  S manželkou založili v roku 2006 Púť zaľúbených v Šaštíne a sedem rokov viedol tím organizátorov. V roku 2013 založil projekt Slovo+ a vydavateľstvo BeneMedia. Narodil sa v deň, keď František z Assisi založil svoj rád. Možno aj preto mu sú jeho príbeh a jeho snaha prinášať evanjelium sympatické. Chcel by prinášať Slovo nielen cez Slovo+. S manželkou a deťmi (rád) žije v Piešťanoch. Dobre sa tiež cíti v Porte, Ríme a Jeruzaleme. Má rád oškvarkové pagáče, slovenskú hudbu a taliansku kuchyňu.