TOP

#ziveslovo 15.9.2021

Pri Ježišovom kríži stála jeho matka, sestra jeho matky, Mária Kleopasova, a Mária Magdaléna.

Keď Ježiš uzrel matku a pri nej učeníka, ktorého miloval, povedal matke: „Žena, hľa, tvoj syn!“

Potom povedal učeníkovi: „Hľa, tvoja matka!“

A od tej hodiny si ju učeník vzal k sebe.

Jn 19, 25-27

šéfredaktor Martin Ližičiar

Štyri roky som býval blízko Národnej Svätyne v Šaštíne. Štyri roky som často sedával v Bazilike a pozeral na známu sochu Sedembolestnej. Štyri gymnaziálne roky pod strechou u Mamy, ako sme často hovorili. „Hľa, naša mama!“ Tu sme sa cítili pod ochranou Božej Matky.

V deň, keď čítate toto zamyslenie, je jedným zo vzácnych pútnikov v Šaštíne pápež František, počas svojej návštevy na Slovensku. Aj on prichádza ako syn Mamy.

V dnešný sviatok máme znova pred očami Ježišovu láskavú výzvu: „Hľa, toto je vaša Mama!“ Prijmeme ju?

 

TIP NA DNES:

Pozriem si dnes naživo prenos z návštevy pápeža Františka alebo sa vrátim k jeho slovám o Božej Mame.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Komentáre

v Slovo+ od začiatku (2013) Vyštudoval saleziánske Gymnázium Jána Bosca v Šaštíne-Strážach. Napriek trom rokom štúdia žurnalistiky na Katolíckej univerzite (a súbežne práce pre Katolícke noviny) „nedobojoval“ vysokoškolský titul a ostal hrdým maturantom. Zatiaľ.  Je autorom desiatich knižných rozhovorov v edícii Inšpirujúci, ďalších dvoch knižných rozhovorov a je tvorcom dvoch titulov – príbehov farára Kuffu.  S manželkou založili v roku 2006 Púť zaľúbených v Šaštíne a sedem rokov viedol tím organizátorov. V roku 2013 založil projekt Slovo+ a vydavateľstvo BeneMedia. Narodil sa v deň, keď František z Assisi založil svoj rád. Možno aj preto mu sú jeho príbeh a jeho snaha prinášať evanjelium sympatické. Chcel by prinášať Slovo nielen cez Slovo+. S manželkou a deťmi (rád) žije v Piešťanoch. Dobre sa tiež cíti v Porte, Ríme a Jeruzaleme. Má rád oškvarkové pagáče, slovenskú hudbu a taliansku kuchyňu.