TOP

#ziveslovo 22.12.2018

Mária hovorila: „Velebí moja duša Pána a môj duch jasá v Bohu, mojom Spasiteľovi, lebo zhliadol na poníženosť svojej služobnice. Hľa, od tejto chvíle blahoslaviť ma budú všetky pokolenia, lebo veľké veci mi urobil ten, ktorý je mocný, a sväté je jeho meno a jeho milosrdenstvo z pokolenia na pokolenie s tými, čo sa ho boja.

Ukázal silu svojho ramena, rozptýlil tých, čo v srdci pyšne zmýšľajú. Mocnárov zosadil z trónov a povýšil ponížených. Hladných nakŕmil dobrotami a bohatých prepustil naprázdno.

Ujal sa Izraela, svojho služobníka, lebo pamätá na svoje milosrdenstvo, ako sľúbil našim otcom, Abrahámovi a jeho potomstvu naveky.“

Mária zostala pri Alžbete asi tri mesiace a potom sa vrátila domov.

Lk 1, 46-56

 

univerzitný kaplán Juraj Sedláček

Príchod Krista je vernosťou Boha. Boha, ktorý „pamätá na svoje milosrdenstvo“. Boha, ktorý je vo svojej zmluve vždy verný. A už nikdy od nej neodstúpi. Máš človeka, s ktorým sa dokážeš hlboko a úprimne zdieľať? Mária a Alžbeta prežívajú vzácny súzvuk duší. Musia byť spolu. Sú chvíle blízkosti a hlbokej radosti (Márie a Alžbety) z Božej moci, ktorá sa ďalej znásobuje. Sú chvíle samoty (Jozefa, ktorý je tri mesiace sám a stále prežíva skúšku a jeho čas zdieľať sa ešte neprišiel), ktoré treba vydržať…

 


TIP NA DNES:

Uvedomím si veci, ktoré Boh vykonal v mojom živote a ktoré adresoval mne osobne. Potom sa zadívam ešte raz a uvedomím si, že je silnejší, mocnejší ako ja, že ukazuje „silu svojho ramena“, avšak niekedy to nevidno hneď. Prísľub daný otcom neodvolateľne platí. A to aj v prípade otca či otcov, ktorí nám vieru v neho neodovzdali. Možno o to viac.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

 

Komentáre

Žije v krásnej dedine pri Trenčíne a je študentom Fakulty informačných technológií VUT v Brne. Veľmi rád cestuje po svete a spoznáva nové miesta. Medzi jeho záľuby patrí technika, čítanie kníh a beh.