TOP

#ziveslovo 26.7.2019

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Vy teda počujte podobenstvo o rozsievačovi: Keď niekto počúva slovo o kráľovstve a nechápe ho, prichádza Zlý a uchytí, čo bolo zasiate do jeho srdca. To je ten, u koho bolo zasiate na kraji cesty.

U koho bolo zasiate do skalnatej pôdy, to je ten, kto počúva slovo a hneď ho s radosťou prijíma, ale nemá v sebe koreňa, je chvíľkový. Keď nastane pre slovo súženie alebo prenasledovanie, hneď odpadne.

U koho bolo zasiate do tŕnia, to je ten, kto počúva slovo, ale svetské starosti a klam bohatstva slovo udusia a ostane bez úžitku.

A u koho bolo zasiate do dobrej zeme, to je ten, kto počúva slovo a chápe ho a ono prináša úrodu: jedno stonásobnú, druhé šesťdesiatnásobnú a iné tridsaťnásobnú.“

Mt 13, 18-23

 

brat Filip OFM

Za povrchnými zrnami, ktoré vyschnú, netreba ísť ďaleko. Povrchností v našom svete je viac ako dosť. Skôr ma veľmi oslovuje, že Ježiš počíta aj s inou úrodou, ako je len sto percent. Tým naznačuje poďakovanie voči človeku, ktorý – aj keď má ubolenú dušu, aj keď ide po cestách hodnôt krívajúci – necúva, ale napreduje! Tým ukazuje postoj milosrdenstva, ako je s našou nedokonalosťou uzrozumený…

 

TIP NA DNES:

Dám dnes ľuďom vo svojom srdci druhú šancu, ako ju aj sám denne dostávam…

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

 

Komentáre

Žije v krásnej dedine pri Trenčíne a je študentom Fakulty informačných technológií VUT v Brne. Veľmi rád cestuje po svete a spoznáva nové miesta. Medzi jeho záľuby patrí technika, čítanie kníh a beh.